Wciąż nad notatki w telefonie przedkładamy te na papierze. Jakie kalendarze i plannery znalazły się na naszej liście na 2022? Zobaczcie.

1. PAPER LOVE INCA PLANNER, Magdalena Tekieli, 86 zł

Na miejscu pierwszym planner od Magdaleny Tekieli (projektantki, laureatki naszego konkursu Młodzi na Start). Cała kolekcja została zainspirowana sztuką i kulturą Peru. Notes (do kupienia w różnych wersjach kolorystycznych) zawiera karty, które pomogą zaplanować czas. Uwaga: egzemplarze są niedatowane -planowanie można więc zacząć w dowolnym momencie roku.

2. KALENDARZ COPPER 2022 – GRAFITOWY, Papierniczeni, 96 zł

Kolejny raz na naszej liście ląduje kalendarz Copper od Papierniczeni w twardej oprawie wykończonej eleganckim, płóciennym grzbietem (96 złote za egzemplarz).

3. Kalendarz YOPE 2022, 49,99 zł

Miętowa okładka, metaliczne, różowe groszki - tym ujęła nas okładka. W środku przyjaźnie zagospodarowane rubryki a do tego inspirujące cytaty i porady.

4. Kalendarz tygodniowy Harry Potter 2022, Moleskine, około 100 zł

Coś dla fanów niezwykłego czarodzieja. To wersja 18 miesięczna (2021/2022). Do tego kremowy papier, za który tę markę kochamy od dawna. Dobrana kolorystycznie gumka ochroni Wasze notatki.

5. Kalendarz książkowy National Geographic, około 75 zł

Klasyk wśród eleganckich kalendarzy. W granatowej lub brązowej, stonowanej okładce ze srebrnymi lub złotymi tłoczeniami. W środku przejrzyste kalendarium, 50 pięknych zdjęć panoramicznych z całego świata.

6. Kalendarz 2022, PW x PW, około 150 zł za zestaw

Papiery Wartościowe i Paperworks - to duet, który pracował nad tym kalendarzem. W skład zestawu wchodzą okładka zaprojektowana przez Olkę Osadzińską dla Paperworks, kalendarz, notes i woreczek do przechowywania. Całość zaprojektowano na zasadzie oprawy szwajcarskiej.

7.  Kalendarz 2022, MIDORI, około 76 zł

Japończycy kochają papier (origami!). Nic dziwnego, że spod ich rąk wychodzą interesujące propozycje papiernicze. Oto kalendarz japońskiej firmy MIDORI, minimalistyczny, dobrze zaprojektowany, wygodny. Szycie nicą pozwala rozłożyć zeszyt na płacko i swobodnie notować. Całość można (nie trzeba) zabezpieczyć silikonową lub papierową okładką.