Dziś przenosimy Was pod Warszawę. Zaglądamy tu do mieszkania (50m2) zlokalizowanego w cichej i zielonej okolicy osiedla domków jednorodzinnych. Spokój otoczenia czuć także we wnętrzu. Zadbała o to pracownia KOKA odpowiedzialna za projekt tego mieszkania.

Przechowywanie - rozwiązania

- Głównym założeniem projektowym w salonie miało być "wyciśnięcie" jak największej przestrzeni z dużą ilością miejsc do przechowywania, które udało się uzyskać w przestrzeni kuchennej. Niezależnie od metrażu, w którym mieszkamy, ilość rzeczy do składowania stale rośnie. Im więcej sprytnie zaprojektowanych schowków tym lepiej. Tak jest i w tym przypadku - tłumaczy Karolina Poniatowska z KOKA pracownia. Pojemna szafa stanęła także w holu. Dużo miejsca do przechowywania udało się także uzyskać w sypialni. 

Mieszkanie w beżach

Jeśli chodzi o kolorystykę, to dominującymi kolorami tego wnętrza są biel i beże. Mieszkanie w beżach daje poczucie przytulności i bezpieczeństwa. Barwy towarzyszące? Szmaragdowa zieleń (sofa, łóżko w sypialni, siedzisko w łączniku), ciepły odcień drewna oraz czerń. Salon połączono tu z kuchnią. Zabudowie w kolorze taupe towarzyszy tu wyspa kuchenna z kamiennym blatem i wbudowanym stołem śniadaniowym. W tej strefie oko cieszą także mosiężne kolibry od Papdeco. Zabudowa kuchni płynnie przechodzi zabudowę siedziska. Do wypoczynku służy tu kanapa z Agata Meble. Ustawiono ją na dywanie z plecionej wełny. Tuż nad nią zawisły dwie czarno-białe grafiki. W sypialni, obok zielonego łóżka mamy sporo bieli (kinkiety, stoliki nocne, roślinne wzory na tapecie). W tym pomieszczeniu znalazła się też przestrzeń na niewielki kącik do pracy. 

Łazienka

W beżowej łazience (kafle na ścianach i na podłodze) ciemniejszą barwą odcina się prysznic typu walk-in. Żeby optycznie powiększyć tę przestrzeń lustro zostało zastosowane zarówno na szafce nad umywalką oraz na kominie. Zabudowa wc wykonana jest z tego samego materiału co szafka podumywalkowa. 

   

_________

W ELLE.pl i elledeco.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy