1. Kilimy i tkane makatki
Tkane z grubej wełny makatki pojawiły się już w 2016. To jednak trend, który spokojnie zagości w naszych wnętrzach na dłużej. Kilimy i dywaniki wieszamy na ścianach zamiast grafik, obrazów i plakatów. Nie zapominamy o ich odkurzaniu. A jeśli lubicie prace ręczne i macie trochę czasu możecie sami wyczarować taki dywanik na prostym warsztacie tkackim zrobionym z kilku listewek i gwoździków.

2. Kamionka
Kamionka właśnie przeżywa swój renesans. Otrzymywana z mieszanki gliny, szamotu lub kwarcowego piasku jest wytrzymała i piękna. Niedoskonała, miejscami nierówna, nieco surowa, nierównomiernie wybarwiona - za to ją kochamy. Nie trzeba od razu inwestować w cały serwis obiadowy. Na dobry początek wystarczy kubek na kawę.

3. Dżungla
Będzie zielono i egzotycznie. Nastawcie się na dużo motywów roślinnych we wnętrzach: palmy, monstery i liście bananowca. Żywe kwiaty doniczkowe oczywiście także mile widziane w ilościach niemal hurtowych. Instytut Pantone wybrał greenery kolorem roku (pisaliśmy o tym TUTAJ) więc w 2017 warto zieleń po prostu polubić.

4. Rattanowe fotele
Rattanowe meble zazwyczaj wracają do modnych wnętrz latem. W tym sezonie jest jednak inaczej - lubimy je także zimą. Na fotele narzucamy narzuty ze sztucznego futerka lub aksamitne poduchy i gotowe! Atuty rattanu? Lekkość, naturalny surowiec, stosunkowo niska cena i nietuzinkowy wygląd.
5. Granat
Po modzie na biel i pastele przyszedł czas na ciemniejsze barwy. Granat to nowa czerń. Bedzie mocnym akcentem 2017 roku zaraz obok zieleni. Ciemnoniebieskie kanapy, wazony, poduszki, narzuty, koce, pościel czy świece będzie się łączyć z szarością i ciepłymi odcieniami jasnego drewna. Dla odważnych wersja "total" - granatowe ściany w mieszkaniu.

A niżej propozycje z naszego sklepu mocno osadzone w tych trendach: