40m2 nad polskim morzem

Dzisiaj, trochę na przekór ponurej pogodzie za oknem, przenosimy Was nad Bałtyk. Zaglądamy do małego mieszkania w Gąskach. 40m2 nad polskim morzem zaprojektowała i urządziła Anna Wajda-Szczęsna ze Studia Wajda, absolwentka poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych, na kierunku Architektura i Urbanistyka. W środku biel, sklejka i odrobina ożywczych kolorów (doskonałych na dziś!).

Inwestor znał już styl projektantki (wcześniej pracowali razem nad wnętrzem w Poznaniu). Zadowolony ze współpracy po pomoc przy aranżacji wnętrz nadmorskiego apartamentu udał się więc ponownie pod sprawdzony adres. - Mieszkanie, którego wnętrza zaprojektowałam, to dwupokojowa przestrzeń idealna na weekendowe wypady, składająca się z niewielkiej przestrzeni komunikacyjnej, aneksu kuchennego połączonego z jadalnią i częścią wypoczynkową, sypialni i łazienki - wylicza szczegółowo Anna Wajda-Szczęsna.  

Mieszkanie z widokiem na Morze Śródziemne. W środku biel, ceramika i...drewniany domek

Neutralna baza i kolorowe akcenty

Na podłodze mieszkania znalazła się żywica epoksydowa, do tego kontrastowe czarne listwy przypodłogowe. Ściany pomalowano na biało, a okna przesłoniły jasnoszare zasłony. Meble do zabudowy powstały w większości z brzozowej sklejki fornirowanej. Wyjątkiem jest kilka frontów w aneksie kuchennym w szaro-błękitnej barwie. Mocniejszym akcentem  są tu czarny okap i czjanik w kolorze pistacji. Pas płytek nad blatem kuchennym wieńczy płytka półka ze sklejki na przyprawy i dekoracje. Niedaleko od roboczej strefy kuchennej stanął okrągły stół z jasnego drewna i "siatkowe" krzesła. 

W kąciku wypoczynkowym pierwsze skrzypce gra szara sofa z szezlogiem (wyrób Befame). Tuż obok znalazły się czarne stoliki kawowe (NG design) i szaro-zielony dywan. Po drugiej stronie mamy telewizor i sklejkową komodę na całej długości ściany. Kolorytu dodają grafiki Magdaleny Pankiewicz i błękitna misa Muko Studio wykończona kuleczkami. W sypialni miejsce zajmują przede wszystkim ogromna szafa ze sklejki, wygodne łóżko nakryte szarą narzutą i stoliki nocne (projekty poznańskiej marki NOO.MA).

Wakacyjny apartament w Gdańsku. Skandynawskie akcenty, biel, proste kafle

Żółta łazienka

- W łazience ze względu na małą powierzchnię zdecydowałam się na jak największe uporządkowanie wizualne przestrzeni. We wnęce ukryliśmy pralkę w zabudowie meblowej. Ponieważ zabudowa jest wykonana pod kolor ściany (w bieli) zlewa się ze ścianą. Podkreśliłam natomiast zabudowę stelaża wc  brzozową sklejką fornirowaną. Umywalka nablatowa oparta jest na stalowym stelażu od firmy EASY, który został delikatnie zmodyfikowany na nasze potrzeby - tłumaczy projektantka. To kolor jest tu na pierwszym miejscu. Plama żółtych płytek od Vogue Ceramica mocno rzuca się w oczy.