Dziś wpadamy z szybką wizytą na warszawską Pragę. Tu, w odrestaurowanej kamienicy z początku XX wieku, zaglądamy do niewielkiego (38m2) mieszkania zaprojektowanego przez Pracownię Architektoniczną Decoroom (Kinga Kwestarz i Katarzyna Fotek, Decoroom). Dzięki przemyślanym zabiegom aranżacyjnym, na niewielkiej przestrzeni udało się zamknąć cały świat inwestorów – łącznie z prywatną, intymną sypialnią. Zastosowane na ścianach pokoju dziennego i sypialni ozdobne listwy idealnie podkreśliły klasyczny styl wnętrza. Z pomocą sztukaterii architektki Decoroom podkreśliły spektakularną 3,5 metrową wysokość mieszkania. 

W małej kuchni udało się zgromadzić wszystkie niezbędne sprzęty: dwupalnikową płytę grzewczą, zmywarkę i lodówkę. Przestrzeń roboczą blatu wykonano z wytrzymałego konglomeratu kwarcowego, a stojącą obok okna komodę wykończono malowanym szkłem hartowanym. W strefie zmywania znalazło się miejsce na minimalistyczny zlew Blanco Subline w kolorze tartufo i pasującą kolorystycznie baterię Blanco Lanora w odcieniu stali szlachetnej szczotkowanej. Fronty kuchenne z ozdobnymi uchwytami pokryte zostały fornirem z patynowanego dębu masyw, malowanego z ramką. 

Dominującą w aranżacji salonu neutralną szarość wzbogacają żółte dodatki: dywan, poduchy, jedno z krzeseł przy stole i grafiki zawieszone na ścianie. W części dziennej i sypialni architektki z Decoroom postawiły na jasną, dębową podłogę. Drewno dodaje przytulności, optycznie powiększa przestrzeń. Szafka RTV z ozdobnym frezowaniem i lustrzana szafa w sypialni powstały na specjalne zamówienie, jako autorski projekt pracowni Decoroom. Za ukrytymi drzwiami udało się wygospodarować miejsce na garderobę i schowek z pralką. Łóżko ustawione pod oknem to doskonałe miejsce do relaksu z ulubioną książką. Wnętrze łazienki ożywia ułożona pod prysznicem mozaika Raw Decor Shield Ocean Granate w nieco orientalnym stylu. . Całość uzupełniają eleganckie płytki podłogowe Pietrasanta Tubądzin. Umywalkę nablatową z serii LIVING Laufen projektantki połączyły z baterią od Grohe.