3 wnętrzarskie trendy, które wychodzą z mody

Piękne urządzony dom to wypadkowa gustu, umiejętności zabawy kolorami i przedmiotami, świadoma gra dodatkami, wreszcie znajomości gorących trendów. Dobrze zaaranżowane wnętrze jest ponadczasowe - przecież mody mijają niekiedy błyskawicznie. Co obecnie nie jest już hitem? Zrobiliśmy szybki research i znaleźliśmy 3 wnętrzarskie trendy, które aktualnie wychodzą z mody. Nasz wybór traktujcie z lekkim przymrużeniem oka, wszak każdy ma prawo do mieszkania po swojemu i tak, jak lubi.

  1. Kuchnia w wydaniu ALL WHITE

Wszystko na biało - ten trend w urządzaniu kuchni był bardzo popularny jeszcze kilka lat temu. Jasna kuchnia, optycznie powiększona przestrzeń, poczucie porządku, czystości i pewnego rodzaju sterylności - to były zalety kuchni w stylu ALL WHITE. Trzeba przyznać, że niektórym takie miejsca kojarzyły się jednak bardziej z laboratorium lub zimną, szpitalną salą. Moda na biel w nowoczesnym wydaniu, bez kolorów towarzyszących, bez drewna czy marmuru przeminęła. Oczywiście nie znaczy to, że na dobre żegnamy się z bielą. W towarzystwie innych kolorów wciąż pozostaje na topie.

Getty Images

Czytaj także: Mieszkanie w kamienicy na niebiesko. Zaglądamy do wnętrza, w którym płynnie łączą się style

       2. Domowa galeria zdjęć

W okolicach roku 2015 pisaliśmy Wam o modzie na domową galerię na ścianie. Równe rządki albo spontaniczny zbiór ram i ramek tworzył swoistą instalację, często stawał się najmocniejszym punktem danego wnętrza. Teraz domowe galerie wydają się już trochę trącić myszką. Zamiast zbioru grafik i fotografii styliści i projektanci stawiają na jedno, góra dwa wyraziste dzieła. Resztę zdjęć odkładają do albumów albo stawiają w ramkach na półce.  

Getty Images

      3. Przepych w wydaniu glamour

Antyki, kryształy, aksamit, satyna, kwieciste wzory na tapetach, lustra, złoto, ozdobne ramy obrazów, przepych - to wszystko cechy stylu glamour, który jeszcze jakiś czas temu cieszył się popularnością. Barokowa ozdobność, pałacowy szyk w mieszkaniu w bloku, podróbki antyków ustępują jednak miejsca bardziej praktycznemu minimalizmowi, czy estetyce vintage.   

Getty Images