Warszawska Sadyba przyciąga do siebie zielenią i ciekawą architekturą z ubiegłego wieku. Dzisiaj zaglądamy do apartamentu zaprojektowanego przez Agnieszkę Kossowską - KOSSOWSKA pracownia. Miejsce czaruje spokojem i ciepłym odcieniem dębowego drewna.

Apartament na warszawskiej Sadybie

Dwustumetrowy apartament na Starej Sadybie, pierwotnie podzielony na wiele pomieszczeń, zyskał kompletnie nowy układ funkcjonalny: obszerną strefę dzienną i dwie wydzielone strefy prywatne: dla gospodarzy i ich córki. Dominują szerokie otwarcia, a jeśli pojawia się przegroda to ta ażurowa, w formie pionowych lameli z drewna podkreślających dodatkowo wysokość pomieszczenia. Drzwi (do stref prywatnych, toalet i pomieszczeń technicznych) mają pełną wysokość apartamentu, co wraz z zastosowaniem górnych przeszkleń dodatkowo podkreśla przestrzenność układu.

Drewno i sztuka

Duże wrażenie robi parkiet ułożony w tradycyjną jodełkę i sztuka, którą kolekcjonują właściciele (między innymi prace Rajmunda Ziemskiego). Wszystko to w otoczeniu drewna i zieleni (szmaragdowa kanapa i krzesła, palmy, fikusy i zamiokulkasy). Duże wrażenie zrobiła na nas szyta na miarę zabudowa kuchenna i sypialnia gospodarzy z żebrowanym zagłówkiem. Ciekawa jest także łazienka - minimalistyczna i oszczędna w wyrazie, a przez użycie drewna "oswojona" i niemal przytulna.