Dzisiaj zaglądamy na warszawski Wilanów. Tutaj na 45 metrach kwadratowych zamieszkała młoda kobieta. Projektem i aranżacją tej przestrzeni zgodnymi z upodobaniami właścicielki zajęła się pracownia projektowa Katarzyny Dziurdzi. Wnętrze wystylizował Aleksander Jacob. 

Kwarcyt i mosiądz w mieszkaniu młodej kobiety

Na niewielkim metrażu udało się zmieścić wszystko, co niezbędne do funkcjonowania dla młodej kobiety. Mamy tu zatem strefę dzienną z kącikiem do wypoczynku (sofa, fotel, ścianka rtv z wbudowanym regałem). Ozdobą tej części jest niewątpliwie naturalny kwarcyt Patagonia pochodzący z Brazylii. Kremowa biel łączy się tu z ciemnym beżem, inkrustacjami z turmaliny i kryształu górskiego. Ten sam kamień znalazł się na blatach kuchennych w znajdującym się niedaleko aneksie kuchennym, co spaja całą tę przestrzeń. Blat roboczy może tu być jednocześnie stołem, przy którym posiłek zjedzą dwie osoby (obok ustawiono beżowe krzesła).  Ciekawostką w strefie kuchennej jest kubik. Obłożony taflami lustra skrywa w sobie szafę i sprzęt AGD (lodówka). Całość wystroju uzupełniają mosiężne dodatki (uchwyty, detale w oświetleniu). Właścicielka mieszkania do swojej dyspozycji ma także komfortowo wyposażoną loggię. Na zabudowanym balkonie stanęły fotele, stolik i wazon z kwiatami.  

Strefa prywatna

Spokojne beże w sypialni uzupełniono niebieskimi akcesoriami (lampa, poducha, narzuta). Oprócz dużego łóżka znalazł się tutaj komfortowy kącik do nauki i pracy, który wzbogacony o lustro może także pełnić rolę toaletki. W niewielkim mieszkaniu udało się wygospodarować miejsce także na garderobę. Łazienka to już królestwo marmurowych kafli, czerni oraz bieli. Miejsce do przechowywania kosmetyków, ręczników i innych łazienkowych "przydasi" znalazło się w szafce pod umywalką i w zabudowie ukrytej za lustrem.