W warszawskim Centrum Koneser 5 i 6 września odbędą się Targi Rzeczy Ładnych FRESH! oraz PRINT! Co na nich znajdziemy? Najlepszy i najnowszy polski design ze szczególnym naciskiem na premierowe produkty i debiuty, do tego plakaty oraz ilustracje polskich grafików, a także ofertę marek związanych z drukiem. Z bogatej, targowej oferty wybraliśmy 15 rzeczy, na które będziemy szczególnie polować w pierwszy wrześniowy weekend (kolejność przypadkowa):

1. Wazon Swawole. Swawole to ceramiczne atelier osadzone w Hamburgu, ale o Polskich korzeniach. Stoi za nim Paulina Puciłowska - z zawodu architektka, która od lat poświęca swojej pasji do ceramiki każdą wolną chwilę. Nam najbardziej wpadł w oko nakrapiany wazon.
2. Ręcznie robione odbitki i wydruki prac Wojtka Wieteski. Najlepsze fotografie, to te które pozwalają widzowi „uzupełnić” je własną wyobraźnią. Takie założenie, inspirowane filozofią zen, przyświeca autorowi od prawie 30 lat twórczości. 
3. Książeczka Tic - tac, Susie Hammer. Kolorowa Książka dla najmłodszych cudnie zilustrowana przez Susie Hammer.
4. Masło do ciała Alba1913. Marka łączy to co najlepsze w naturalnych recepturach z nowoczesnymi trendami bliskimi perfumiarstwu. Czerpie z zielarstwa i nobliwej apteki, by odpowiadać na współczesne potrzeby skóry.  
5. MOK. Ilustrowany atlas architektury północnego Mokotowa, Joanna Koszewska, Grzegorz Mika. Kochamy tę serię wydawaną przez Centrum Architektury. 
6. Plakat Kosmy Masnego. Kosma w swoich projektach zajmuje się zarówno designem i ilustracją, jak i animacją. Jest absolwentem wydziału sztuki nowych mediów Polsko Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Przez wiele lat współprowadził Nadal Studio
7. Błękitna lampa HULE. Ideą warszawskiej marki jest tworzenie przedmiotów, które będą w stanie oprzeć się upływowi
czasu. 
8. Księżycowy plakat Basi Flores. Jej ilustracje to podróż między kolorami, kształtami i emocjami. Prosta droga do pozytywności.
Obecnie Basia mieszka i tworzy w Katowicach.
9. Pin z borsukiem od Marceliny Jarnuszkiewicz. Marcelina jest ilustratorką, ogrodniczką - amatorką i twórczynią kolekcji pinów i biżuterii inspirowanej polską przyrodą. Wszystkie zaprojektowane przez nią akcesoria powstają w Polsce metodami rzemieślniczymi, w niewielkich seriach.
10. Talerz Look at me Plates. Magdę Pilaczyńską z Look at me Plates poznaliśmy bliżej rok temu, a w jej talerzach zakochaliśmy się bez pamięci. Tym razem marzy nam się półmisek z tajemniczym uśmiechem. 
11. Plakat l'eclisse od TIN BOY. Wyraźna inspiracja jednym z naszych ulubionych filmów Antonioniego.
12. Pościel lniana SO LINEN! Ta niezależna polska marka stawia na uczciwe rzemiosło, proste formy i unikalne kolory, a do tego len!
13. Psia rycina od Vintage Print Seekers. Kaja i Wiesiek to dwójka nałogowych poszukiwaczy staroci. W ich zbiorach są m.in. ryciny botaniczne, techniczne, architektoniczne, medyczne, przedstawienia zwierząt i bajki. Uwaga to najczęściej wyłącznie pojedyncze sztuki! 
14. Wazon wulkan Siup. Siup to studio projektowe z pracownią w Warszawie założone przez trójkę przyjaciół - Marcina Sieczkę, Martynę Dymek i Kasię Skoczylas. W swojej praktyce skupia się na wytwarzaniu unikatowych przedmiotów w małych seriach.
15. Dywanik Bimbi Deco. Bimbi to mała warszawska pracownia tkacka założona przez Małgosię Kołodziejczak. Dlatego w procesie produkcji wykorzystują wełnę pochodzącą z polskich gór z okolic Koniakowa. Włóczki i bawełniane sznurki pochodzą również z recyclingu.

Jesień będzie ładna! Już teraz organizatorzy targów zapowiadają na grudzień warszawską edycję zimową i premierową edycję Targów Rzeczy Ładnych w KATOWICACH!.