1. Jasne kolory
Planujesz remont naprawdę małej łazienki? Postaw na jasne kolory kafli, farb i mebli. Optycznie powiększą niewielką przestrzeń. Raczej zrezygnuj z dekorów i wzorów. Wyieraj gładkie, lekko błyszczące powierzchnie. To działa.

2. Lustra
Dodatkowej powierzchni nie da się niestety wyczarować skinieniem czarodziejskiej różdżki, ale małe cuda mogą zdziałać lustra. Duże, lustrzane powierzchnie sprawiają, że powierzchnia wydaje się nam większa niż w rzeczywistości.

3. Prysznic zamiast wanny
Jeśli wanna nie jest Ci absolutnie potrzebna postaw na prysznic. Zamiast tradycyjnego brodzika przyda się spadek w podłodze. Tym sposobem oszczędzisz chociaż troszkę miejsca.

4. Wanna z prysznicem - dwa w jednym
Czasami wanna jest nieodzowna, ale wtedy nie ma już miejsca na prysznic. Zamontuj nad nią deszczownicę a wzdłuż krawędzi parawan nawannowy (w naszej galerii znajdziesz przykładowy od Aquaform). Zysk? Wanna i prysznic w jednym. W naszej galerii znajdziesz między innymi komplety prysznicowe Showerpipe od Hansgrohe - łączą wiele funkcji, a są kompaktowe i mogą być montowane w przypadku remontu na starych przyłączach.

5. Schowki i zabudowane półki
Dobrze mieć choć jeden taki schowek, w którym schronienie znajdą suszarka do włosów, ręczniki i te kosmetyki, których nie używamy codziennie. Pozostawienie tych wszystkich rzeczy na widoku po prostu zabiera przestrzeń.

6. Światło
W małej łazience najlepsze jest światło dzienne. Sprawia, że wnętrze jest doświetlone i pozbawione zacienionych zakamarków. Jeśli taka opcja u Ciebie nie wchodzi w grę zadbaj o to, by sztuczne oświetlenie było zbliżone swoją barwą do światła dziennego.

7. Stelaże podtynkowe
To świetne rozwiązanie do ciasnych miejsc. Rury i elementy instalacji chowamy w ściane, a w okół mamy wolną przestrzeń. Na rynku istnieją specjalne stelaże podtynkowe dla małych łazienek zarówno jeśli chodzi o wc jak i prysznic. Sprawdź na przykład UNIT 1 z oferty marki KOŁO lub Ambience 2 ShowerSelect od Hansgrohe.

8. Małe sprzęty łazienkowe i armatura
Pralka, szafka pod umywalkę, krany, umywalki  - te sprzęty wystepują także w rozmiarach mini. A może zamiast tradycyjnej pralki w Twojej łazience lepiej sprawdzi się taka ładowana od góry? A może pralko-suszarka? Wąski słupek zamiast dużej szafki? Możliwości jest sporo. Zobaczcie sprytne rozwiązania z kolekcji Colour Cersanit, które można dowolnie komponować w zależności od miejsca, lub idealne do małych łazienek linie Smart i Nano.

9. Pralka i kosz na bieliznę w przedpokoju lub kuchni.
Wiele osób myśli, że miejsce pralki czy kosza na pranie jest własnie w łazience. Ale co kiedy naprawdę brakuje tam miejsca? Spróbuj znaleźć zakątek na te rzeczy w przedpokoju (zabudowa) lub w kuchni.  

10. Minimalizm i porządek
Im mniej rzeczy w małej łazience tym wnętrze wydaje się bardziej przestronne. Nie zagracaj go nadmiarem akcesoriów i gadżetów. Dbaj o porządek.