Targi Rzeczy Ładnych, największe targi niezależnego designu w Polsce, już w ten weekend w Warszawie. Po roku pandemicznej przerwy 11 i 12 września od 11:00 do 19:00 Centrum Praskie Koneser ponownie wypełnią niezależne polskie marki i projektanci (w sumie aż 230 wystawców!). Po dwóch dniach targi przeniosą się do internetu. Sprawdziliśmy ofertę wystawców i wybraliśmy dla Was 10 rzeczy, na które na pewno warto zwrócić uwagę.


1. Zestaw TAP od ZAKWAS STUDIO
Dla wrocławskiego studia ZAKWAS ważne jest jakościowe rzemiosło oraz dbałości o zasoby i środowisko. W oko od razu wpadła nam ich karafka w zestawie z dwiema czarkami. Taką ceramikę lubimy!

2. Komoda Prunus od DESIVA
Rozwiązywanie codziennych problemów dotyczących przechowywania i eksponowania przedmiotów to nasze ulubione zajęcie! Każda potrzeba naszego użytkownika zyskuje modernistyczne szaty. Tak definiujemy swój styl – modernizm we współczesnym wydaniu - opowiada Matylda Polak, projektantka w DESIVA. Tę stalową komodę w ceglanej czerwieni chętnie ustawilibyśmy u siebie w domu.

3. Koc od SZMAT SKŁAD
Miłość od pierwszego wejrzenia - rudy koc w niebieskie wzory od SZMAT SKŁAD. Kolektyw artystyczny stworzony przez cztery dziewczyny: Anię, Julię, Kamilę i Zarię tworzy tekstylia w limitowanych seriach z autorskimi deseniami. - Chcemy by, trafiając do nowych domów, stały się pretekstem do celebracji odpoczynku, a stymulując zmysł dotyku wspierały prywatną strefę komfortu - opowiadają o kocach dziewczyny.

4. Marmurowa tacka Lunga od Eterne
Eterne to rozwijająca skrzydła marka, która powstała w oparciu o twórcze i świadome podejście do naturalnego surowca. Stoi za nią rodzinna firma kamieniarska z ponad 35-letnim doświadczeniem, którą tworzą tata i dwie córki. Z ich oferty wybraliśmy piękną tackę na biżuterię. 

5. Miniatura Krystyny Rakowskiej, Szaromi
Szaromi to mała pracownia założona przez absolwenta Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej Macieja Rakowskiego, tworząca niezwykłe przedmioty użytkowe z papieru. Wśród asortymentu można znaleźć te urokliwe miniaturki autorstwa artysty plastyka Krystyny Rakowskiej.

6. Pościel sunrise od FOONKA
FOONKA to marka z pościelą czerpiąca inspiracje z natury i sztuki. Całość produkcji odbywa się w Polsce. W komplecie sunrise  totalnie zauroczyły nas kolory letniego nieba o brzasku. 

7. Umywalka SNESZKA z Manufaktury w Łasku
Umywalka w kolorze dojrzałej cytryny? Proszę bardzo. "Zaczynamy od oryginalnego projektu i osobiście przygotowanej formy. Najważniejsza jest ręczna, uważna praca, naszych doświadczonych rzemieślników, tu na miejscu. Wykorzystujemy najwyższej klasy materiały pochodzenia naturalnego. Konglomerat z kwarcytu, dolomitu jest odporny na użytkowanie i intensywne czyszczenie" - opisują swoją pracę projektanci z Manufaktury.

8. Wazon Melted Vase od Mimi Vases
Mimi Vases to małe studio ceramiczne założone przez Mimi Wójcik w 2019 roku. Artystka tworzy głównie naczynia ceramiczne i rzeźby inspirowane organicznymi kształtami i starożytnym rzemiosłem. Nas zauroczył model "Melted". 

9. Olejek palo santo z PAITITI
Olejek o charakterystycznej, ciepłej woni idealny do aromaterapii. Sklep PAITITI z holistycznym produktami dla duszy i ciała współpracuje bezpośrednio z lokalnymi społecznościami z Ekwadoru, których zrównoważone podejście do uprawy i pozyskiwania surowców, sprzyja zachowaniu różnorodności biologicznej jak również zachowaniu zasobów naturalnych.

10. Misy dębowe ze Stolarni Dęborzyce
Stolarnia Dęborzyce to jednoosobowa pracownia rzemieślnicza, która skupia się wokół toczenia w drewnie. Mikołaj Pierko produkuje głównie drewniane misy, talerze, patery i szkatułki z ekologicznie pozyskanego surowca. W przypadku tego produktu bardzo ważne jest to, że powstaje z jednego kawałka drewna a nie z klejonych warstwowo elementów.