Czy "Nocturnal Animals" (polski tytuł to "Zwierzęta nocy") osiągnie sukces na miarę "Samotnego mężczyzny" ("Single man") - poprzedniego filmu Toma Forda? Wszystko na to wskazuje! Produkcja w reżyserii znanego projektanta została ciepło przyjęta przez krytyków i jury na tegoricznym Festiwalu Filmowym w Wenecji. Amerykanin zdobył statuetkę Srebrnego Lwa znaną również jako Grand Jury Prize.

"Nocturnal Animals" oparty jest na książce "Tony and Susan" autorstwa Austina Wrighta z 1993 roku. Opowiada historię właścicielki galerii sztuki, której były mąż postanawia napisać powieść opartą na ich związku, a zwłaszcza o przeżyciach związanych z rozstaniem. Bohaterka dostaje manuskrypt. Wynika z niego, że jej były partner chce się na niej zemścić. To połączenie dramatu i thrillera. 

W "Zwierzętach nocy" zagrali: Amy Adams, Jake Gyllenhaal, Michael Shannon, Aaron Taylor-Johnson, Isla Fisher, Armie Hammer oraz Laura Linney. Tom Ford nie tylko zajął się reżyserią, ale również napisał scenariusz i razem z Robertem Salerno wyprodukował film. Autorem muzyki jest Abel Korzeniowski. Premiera zapowiedziana jest na 18 listopada. 

Przypomnijmy: "Samotny mężczyzna" zgarnął wiele prestiżowych nagród, m.in. Złotego Globa i BAFTA dla Colina Firtha (aktor był również nominowany do Oscara).

"Zwierzęta nocy" - nowy film Toma Forda