Nie żyje znana artystka Zuzanna Łapicka. Dziennikarka w 2016 roku ciężko zachorowała i przez długi czas walczyła z rakiem. Jej stan wydawał się stabilny, ale niedawno Krystyna Janda poinformowała o pogarszającym się zdrowiu Łapickiej, z którą się przyjaźniła. Teraz informację o jej śmierci podał Andrzej Saramonowicz.

"Umarła Zuzanna Łapicka. Mógłbym to zbić bonmotem Tuwima: 'Nie wiem, co się na tym świecie porobiło. Zaczynają umierać ludzie, którzy nigdy dotąd nie umierali', ale to nie wystarczy. Bo Zuzia była fantastycznym człowiekiem. Ludzkim, ale i wściekłe inteligentnym, który nie zadowalał się byle czym. Jej odejście czyni wywrę. Polska kultura poniosła kolejną stratę nie do zastąpienia. Żal przeraźliwy. Płaczę, bo cóż innego pozostało" napisał na swoim Facebooku reżyser.

Kim była Zuzanna Łapicka?

Łapicka była cenioną dziennikarką, felietonistką, pisarką i producentką. Publikowała w tytułach takich jak "Elle", "Film" czy "Uroda", pracowała w Redakcji Publicystyki Kulturalnej TVP1. W tym roku wydała książkę "Dodaj do znajomych" - wspomnienia m.in. z jej słynnego małżeństwa z Olbrychskim czy spotkań towarzyskich polskiej kultury. 

Zuzanna Łapicka-Olbrychska urodziła się 18 marca 1954 roku. Prywatnie kojarzona jako córka wybitnego aktora Andrzeja Łapickiego i była żona Daniela Olbrychskiego. Z Olbrychskim miała córkę Weronikę, która mieszka w Nowym Jorku.