Kilka lat temu świat mody nie borykał się jeszcze z problemami legalności pracy nieletnich. 13-letnia debiutantka Zuzanna Bijoch błyskawicznie dostała się na łamy Teen Vogue i została twarzą kolekcji Łukasza Jemioła. Rok później chodziła dla Zienia, pozowała dla zagranicznych i polskich magazynów (Harper's Bazaar,Pani, Glamour). Nie skończyła jeszcze piętnastu lat, kiedy jej zdjęcie, autorstwa duetu Krajewska & Wieczorek, ozdobiło okładkę Viva Moda.

Wszystko zaczęło się od konkursu Bravo Girl i D'vision. Niespełna 13-letnia Zuzia wzięła w nim udział razem z siostrą Julią. Szybko okazało się, że to młodsza Bijoch rośnie jak na drożdżach i trzyma mikroskopijne wymiary. Internauci zachwycali się jej wyrafinowaną urodą i podobieństwem do Snejany Onopki. Kariera Ukrainki stanęła pod znakiem zapytania po wypłynięciu jej dawnych zdjęć erotycznych, więc to Zuzanna została namaszczona do roli chłodnej królowej wybiegów. Zanim jednak podbiła zachodnie tygodnie mody, gimnazjalistka wyjechała do Tokio.

W Polsce Zuzanna Bijoch nadal była muzą duetu Krajewska & Wieczorek. Zimą 2009 r. pozowała dla nich na zlecenie YES, ELLE i Twojego Stylu. Wkrótce wystąpiła też w kampanii AnnyPoniewierskiej. To były ostatnie chwile Zuzy w świecie polskiego modelingu. Niespełna 16-letnia modelka była już gotowa na podbój Paryża. Po sezonie haute couture, NEXT zgłosiło modelkę do Fashion Week New York (wiosna-lato 2011), gdzie chodziła m.in. dla Jasona Wu i Tory Burch. Prawdziwy przełom przyszedł jednak w Mediolanie - debiutantka z Polski zachwyciła na wybiegu Prady. Miuccia Prada zatrudniła też szerzej nieznaną nastolatkę w kampanii.

Prada otworzyła Zuzie drogę na szczyt. W sezonie jesień-zima 2011 była już top modelką. Posypały się lukratywne kampanie reklamowe: Louis Vuitton, Proenza Schouler, Chloé, kosmetyki YSL... W wieku 17-lat Zuzanna Bijoch stała się supergwiazdą  i od tego czasu domy mody i projektanci nie przestali konkurować o jej względy. Należy do ulubionych modelek domu Valentino, Toma Forda i duetu Dolce Gabbana. Dzisiejsza jubilatka wkracza w nowy rok życia z 26. lokatą w rankingu models.com.

Zuzannie życzymy kolejnych sukcesów w świecie mody i indeksu wymarzonej nowojorskiej uczelni!

Zuzanna Bijoch na różnych etapach kariery - zdjęcia znajdziecie W GALERII >>>

Zobacz także:

Metamorfoza Anji Rubik - 15 lat kariery >>>

Wywiad ELLE.pl z Zuzanną Bijoch >>>