#zostańwdomu - kilkanaście tysięcy publikacji

Rozprzestrzenianie koronawirusa można ograniczyć tylko w jeden sposób - ograniczając kontakty międzyludzkie. Brzmi surowo i totalnie niezgodnie z naszymi naturalnymi potrzebami, ale wykresy z symulacją przyrostu zachorowań nie pozostawiają wątpliwości. Tylko tak jesteśmy w stanie pomóc służbom, lekarzom i swoim społecznościom w opanowaniu sytuacji.

Rządy na całym świecie zadziałały szybko, w wielu krajach zamykając placówki oświaty i kultury, a także wprowadzając prawo do pracy zdalnej dla osób posiadających dzieci. W sektorze prywatnym jest podobnie - ci, którzy mogą, pracują zdalnie a internet zalewają posty, które rozładowują napięcie i oswajają nas z sytuacją coraz szerszej kwarantanny.

Jak zrobić żel antybakteryjny do rąk w domu? Poznaj przepis na skuteczny płyn do dezynfekcji rąk >>

Pod różnymi wersjami #zostańwdomu (który powiela popularność anglojęzycznego #staythefuckhome) dzielimy się tym, co można robić w domu, jak urządzić sobie miejsce pracy, jakie zaległości książkowe nadrabiać. "W trakcie paniki, zarażaj ludzi spokojem" - piszą gwiazdy, influencerzy i media, które skrzykują się do wspólnych działań. 

Akcja "Zostaję w domu" polskich platform internetowych / mat. prasowe

Edycje ELLE na całym świecie także dołączyły do akcji - hiszpańska ułatwiła użytkownikom dostęp do swoich treści, włoska intensywnie namawia swoich Czytelników do ograniczenia wyjść w miejsca publiczne.

Co robimy my? Popieramy wszystkie inicjatywy pod #zostańwdomu i uruchamiamy sekcję HOME OFFICE, gdzie zainspirujemy Was do kreatywnego urządzenia sobie życia w domu. To czas na nadrobienie nieprzeczytanych książek, podcastów, seriali, czy na internetowe webinaria, których nie zdążyliście nigdy obejrzeć do końca. To też moment, żeby urządzić sobie miejsce pracy zdalnej w taki sposób, żeby działać skutecznie i mieć przy tym spokój umysłu. Dziś tak jak nigdy bardzo go potrzebujemy. Dbajcie o siebie i #zostańciewdomu! 

Miękki dres idealny na home office. Najładniejsze modele, które pomogą wam przetrwać pracę zdalną>>