Żona Johna: stylistka, retromaniaczka i instagramerka. Przede wszystkim jednak z wykształcenia i pasji projektantka. Do tej pory mogliście kojarzyć ją głównie z wielkimi scrunchies i księżycowymi opaskami w rozmiarze XXL. Tym razem, choć oversize wciąż pozostał motywem przewodnim, na przeskalowanych akcesoriach się nie skończyło. „Kolekcja Sweet Dreams to sukienki, bluzki i dodatki do włosów uszyte z vintage materiałów pościelowych. Szukałam ich w internecie i w szafie Babci. Bardzo lubię kolory i niespotykane już wzory na tych tkaninach. Większość z tych grafik kojarzę z dzieciństwa i cieszę się, bo wiem, że te same pościele miały w swoich domach moje klientki.” opowiada nam Ola i dodaje:

„Cała selekcja materiałów jest jak spełnienie moich dziecięcych snów, a najstarszy materiał z kolekcji wyprodukowany był w 1978 roku, czyli przeleżał ponad 40 lat w czyjejś szafie.”.

Niezwykłe tkaniny i ukryte w nich wspomnienia łączące projektantkę z jej obserwatorkami nadają tym projektom wymiar kolekcjonerski. Wyjątkowe są zresztą nie tylko ze względu na ich historię, ale i ekskluzywność. Wszystkie rzeczy w wybranym wzorze powstały tylko w kilku (od 2 do 5),  niepowtarzalnych egzemplarzach. Na zdjęciach stanowiących najlepszy komentarz do kolekcji uchwyciła je Alicja Kozak. „Już ze sobą pracowałyśmy i czuję że tylko Alicja potrafi oddać ten mój słodko wesoły, ale też niepokojący świat. Znamy się prywatnie, ufamy sobie i dopełniamy się estetycznie, więc taka współpraca jest przyjemnością i zabawą” mówi nam o tej współpracy Ola. Fotografka zdradziła z kolei, że  bardziej niż kampanię dla marki, traktuje te zdjęcia  z jednej strony jako personalną opowieść, w której mocno i czule mogła przytulić Alicję z przeszłości, którą gdzieś po drodze zgubiła, z drugiej, jako portret  Asi Wojniłko, artystki, ilustratorki, makeupistki i bohaterki sesji. 

„Jej energia, pasje i talent wpisują się w stu procentach w vibe marki Żony Johna. Zdjęcia nie mogły się odbyć bez udziału Popka, wiernego psiego towarzysza kolorowej rzeczywistości Asi.” - podsumowuje swój nowy projekt Ola Rałowska.

Kolekcja w sprzedaży dostępna będzie od 22 maja oficjalnej stronie sklepu zonajohna.com. Zanim wybierzecie się jednak na zakupy, koniecznie zajrzyjcie do naszej galerii, gdzie już teraz do obejrzenia cała kampania Sweet Dreams. 

Czytaj też: Żona Johna: " Nie interesują mnie metki. Ubrania podkradam z szafy męża, często pożyczam rzeczy od mamy i noszę #gaciepotacie" [#girlCrush]