Astrologia przypomina psychologię pod względem analizowania człowieka. Zagłębia się w nasze charaktery, emocje i zachowania typowe dla znaków zodiaku. Pomaga rozpracować, z czym mamy trudności. Im więcej wyczytamy z niej na swój temat, tym szybciej rozpoczniemy swoją duchową terapię. Układ planet czy faza księżyca panująca w danym dniu urodzenia, mają wyraźny wpływ na osobowość jednostki w dzieciństwie oraz późniejszym życiu. Przykładowo Mars, planeta rzymskiego boga bitwy, rządzi Baranem, sprawiając, że ten znak ma silne poczucie władzy i przywództwa. Zrobi wszystko, co konieczne, aby zwalczyć trudności. Nie podda się lękowi. Cechuje go mocna psychika. Kto jeszcze wyróżnia się na tle dzisiejszych czasów swoim silnym charakterem?

Największe słabości znaków zodiaku >>

Baran: człowiek nie do zdarcia

Osoby urodzone pod znakiem Barana to prawdziwi mocarze. W życiu kieruje nimi Mars, planeta determinacji. Lubią przejmować stery, gdy sytuacja wymyka się spod kontroli. Są imponująco niezależne, czyniąc tę cechę swoją największą siłą. Porywają się na nowe, niezbadane szlaki, po których następnie prowadzą innych. Urodziły się jako liderzy, przewodzący słabszym jednostkom. Baranem rządzi żywioł ognia, dzięki czemu jest nieustraszony. Nie ucieka przed trudną sytuacją. Szybko i zwinnie przystępuje do działania, taranując problemy swoimi rogami. Wie, że zamiana pragnień w rzeczywistość wymaga od niego solidnej pracy. 

Lew: król swojego życia

Lew jest pewny siebie i z odwagą kroczy przez świat. Bycie rządzonym przez słońce daje mu wiarygodność oraz siłę na miarę króla. Z odwagą chroni swoich bliskich. Nie boi się zawalczyć o marzenia. Wrodzony optymizm sprawia, że szybko przezwycięża stany depresyjne. Staje się światłością w swojej społeczności. Dobrze wie, jak sprawić, żeby ludzie wokół niego poczuli się komfortowo. Kot zodiaku nosi serce na dłoni i ma rycerskie maniery. Stawia czoła życiowym wyzwaniom. Atakuje, kiedy ktoś próbuje go skrzywdzić. Kładzie łapę na tym, co mu się należy. Nie będzie siedzieć cicho jak mysz pod miotłą w obliczu niesprawiedliwości. 

Skorpion: płynie pod prąd

Skorpion to najsilniejszy znak wody głęboko zestrojony ze swoimi emocjami. Jego los został naznaczony dramatami czyniącymi go mocną, nieustraszoną jednostką. Podniesie się z każdej trudnej sytuacji, po której ktoś inny już miałby dość. "Śmierć i odrodzenie" jest motywem przeplatającym się przez całe jego życie. Skorpion transformuje dzięki Plutonowi, znanemu jako planeta przewrotów. Regeneruje się po każdej klęsce, kierując swoje żądło na wroga. Potrafi całkowicie się zmienić, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. Odporność Skorpiona budzi ogólny podziw. Inni wręcz boją się jego siły. Ten znak dodatkowo ma najlepszą intuicję, dzięki której przewiduje przyszłe scenariusze. 

Strzelec: mocny w słowach i czynach

Dzięki Jowiszowi Strzelec został obdarzony dziecięcym entuzjazmem, optymizmem i nieśmiertelnym poczuciem humoru. Ten znak zodiaku wyróżnia wysoce rozwinięta inteligencja emocjonalna, dzięki której bezbłędnie odczytuje innych. Łucznik znajdzie wspólny język nawet z cudzoziemcem z drugiego końca świata. Celuje swoją strzałę wysoko w niebiosa, wierząc, że spełni każde marzenie. Nie dostrzega przeszkód na swojej drodze. Wie, że ze wsparciem Wszechświata to właśnie jemu przytrafią się cuda. Przebije się przez każdą ścianę, aby osiągnąć poczucie wolności. Nie boi się z dnia na dzień zmienić swojego życia, co tylko wskazuje na jego wielką siłę. 

Znaki zodiaku, które zawsze powinny słuchać intuicji >>