Znaki zodiaku - najwięksi manipulatorzy

Rak: żeruje na uczuciach

Z pozoru niewinne Raki są urodzonymi manipulatorami. Środowisko naturalne tego znaku zodiaku to głęboki, niezbadany ocean uczuć. Nastrojowość Raka jest jak pogoda na morzu - nieprzewidywalna i bardzo zmienna. Jego empatia oraz wrodzona zdolność do odczytywania cudzych emocji powoduje, że sprawnie manipuluje ludźmi. Gra na uczuciach, okazując przygnębienie, żeby natychmiast otrzymać to, czego chce. Wychodzi z założenia, że wszyscy wokół powinni dbać o jego szczęście. Pancerz Raka symbolizuje nieufność wobec większości osób. Od razu wyczuwa kłamstwa, dlatego bez skrupułów wyciąga konsekwencje. Najczęściej manipuluje swoją drugą połówką, żeby trzymać ją tak blisko siebie, jak tylko możliwe. Trudno się z nim rozstać. Kocha i myśli o swojej miłości nawet po latach od zerwania. Prawdopodobnie będzie wielokrotnie próbować zmanipulować eks-partnera do powrotu. 

Każdy z nas dopuszcza się drobnych manipulacji, jednak niektórzy robią to nałogowo. 

Skorpion: wytacza najcięższe działa

Jest wiele powodów, dla których Skorpion zagrzewa miejsce na tej elitarnej liście. Ten znak zodiaku symbolizuje małe, podstępne stworzonko, którego niespodziewane ukłucie może zadać śmiertelny cios. Ma ukryte cele i spędza dużo czasu na dokonywaniu analizy otoczenia. W mgnieniu oka wychwytuje wszystkie ludzkie słabości. Jego pamięć doskonała sprawia, że koduje nawet najdrobniejsze szczegóły konwersacji. Zostawia je sobie na czarną godzinę, by mieć na czym budować swoje manipulacje. Dlaczego tak często knuje intrygi? Astrologia, jak dobry psycholog, tłumaczy, że Skorpion w ten sposób próbuje przejąć kontrolę. Kieruje się ambicją, ale też pragnieniem zabezpieczenia swoich interesów. Osoby, które kocha, chce trzymać najbliżej i mieć pewność, że nic im nie grozi. Poddaj się jego manipulacjom, a znajdziesz w nim swojego najlepszego przyjaciela. 

Motywy manipulacji nie zawsze mają na celu nas skrzywdzić. 

Bliźnięta: kręcą aż wykręcą

Bliźnięta to znak zodiaku o więcej niż dwóch obliczach. Manipulację mają w małym paluszku. Zakładają na twarz odpowiednią maskę, która najlepiej pasuje do sytuacji. Wzbudzają zaufanie i jak kameleon stapiają się z każdym otoczeniem. Umiejętnie dobierają swoje słowa, dlatego zawsze brzmią przekonująco. Sprzedają swoje kłamstwa bez mrugnięcia okiem. Co sprawia, że tak chętnie manipulują ludźmi? Bliźniaki lubią przekształcać rzeczywistość, żeby czynić rzeczy bardziej interesującymi. Częściej robią to dla zabawy niż z chęci zajścia komuś za skórę. Chcą być wyjątkowe i niezapomniane. Będą manipulować tak długo, aż znajdą się w samym centrum wydarzeń. Zwykle uciekają się do tej taktyki, kiedy próbują kogoś w sobie rozkochać lub osiągnąć swój wymarzony cel. Gdy dopną swego, rozpływają się w powietrzu. Zmieniają towarzystwo i szukają nowej osoby, na której będą mogły żerować. 

Niektórzy ludzie są bardziej przekonujący i do końca walczą o to, w co wierzą. 

Lew: gra dobrą minę do złej gry

Lew jest pewny siebie, ale czasami wielkie ego zmusza go do robienia rzeczy mających negatywne konsekwencje dla innych. Jeśli znak ognia odniesie zwycięstwo, które będzie stratą dla kogoś innego, zmanipuluje sytuację tak, że wyda się korzystna dla obu stron. Ten temperamentny charakter lubi znajdować się w samym centrum wydarzeń. Próbuje mieć kontrolę nad tym, co dzieje się w jego społeczności. Na szczęście nie owija w bawełnę. Jeśli czegoś chce, powie to wprost, jako pierwsze ostrzeżenie. Karmi się rywalizacją, dlatego z chęcią przystąpi do walki. Uwaga na jego zasłonę uczciwości, która tak naprawdę przykrywa manipulacje. Lew jest inteligentny i do końca gra dobrą minę do złej gry. 

Manipulujemy, żeby przekonać innych, że to, czego chcemy, stanowi wyższe dobro. 

Złe randkowe zwyczaje wszystkich znaków zodiaku >>