Znaki zodiaku mają przypisane określone cechy osobowości. Chociaż na ich podstawie nie można ocenić czyjegoś stanu zdrowia psychicznego, dzięki nim otrzymujemy lepszy wgląd w swoje predyspozycje. Astrologia podpowiada, kto i kiedy powinien na siebie uważać. Żywioły natury rządzące zodiakiem wskazują na określone wzorce myślenia. Jeśli zbyt często dopada cię chandra lub cierpisz z powodu chronicznego stresu, świadomość, że inni z twoim znakiem zodiaku przechodzą to samo, może przynieść ci ulgę. Wiedząc, że nerwowość jest wpisana w twój charakter, spróbuj nauczyć się z nią żyć. Znajdź nowe metody na osiąganie spokoju, relaks czy poprawę nastroju. Otocz się najlepszą samoopieką. Naucz się mówić "nie". Twoja wyjątkowe, złożone "ja" wymaga od ciebie akceptacji i troski. 

Znaki zodiaku narażone na depresję

Bliźnięta (21 maja - 20 czerwca)

Bliźnięta mają w sobie dwie sprzeczne osobowości. Brak wewnętrznej równowagi i niezdecydowanie często przyprawia je o nerwowość. Wszędzie ich pełno, jak przystało na znak powietrza. Chwytają się kilku projektów na raz, nie myśląc wiele o tym, czy mogą je wykonać. Nadmiar obowiązków szybko je przytłacza. Oczekujące terminy tylko pogłębiają ten wewnętrzny lęk. Ponadto Bliźnięta łatwo pochłaniają cudze emocje. Przyjmując na siebie problemy innych, obniżają swoje własne pole energetyczne. Brzmi znajomo? Jako Bliźniak, tej jesieni powinnaś poświęcić więcej czasu tylko dla siebie. Wprowadź do rutyny holistyczne rytuały, które zapewnią ci wewnętrzny spokój. Naucz się odmawiać ludziom. Mniej znaczy więcej. Skup się na solidnym wykonaniu jednego zadania, zamiast chwytać się każdej okazji. 

Jak zwalczyć stres według znaku zodiaku? >>

Rak (21 czerwca - 22 lipca)

Rak ma ten problem, że nie potrafi wyłączyć myśli, które prowadzą do jego serca. Nieustannie się o coś zamartwia, biorąc na barki zbyt wiele obowiązków. Często ma depresję z powodu swoich bliskich. Próbuje wycofać się ze świata, zamykając się w swoich czterech ścianach. Niepokój i ciemne myśli popychają ten znak wodny do cierpienia w samotności. Jesteś Rakiem? Zamiast popadać w swoje smutne stany, poświęć więcej czasu na ćwiczenie koncentracji. Praktyka skupienia się tylko na sobie w twoim przypadku będzie skutecznym lekarstwem. Postaw swoje zdrowie psychiczne na pierwszym miejscu. Szczególnie w trakcie pełni czy nowiu Księżyca (który jest twoim planetarnym władcą) obdarz się opieką, zamieniając swój dom w bezpieczne, duchowe sanktuarium. 

Panna (23 sierpnia - 22 września)

Cierpliwość Panny ma swoje granice. Kiedy tracisz nad sobą panowanie, niepokój zaczyna wyniszczać cię od środka. Jesteś sfrustrowana, że nie widzisz wyjścia ze swojej sytuacji, pomimo dokładnie wykonanej analizy. Oliwy do ognia może dolewać presja ze strony innych. Grasz dobrą minę do złej gry, co dodatkowo pogarsza twój nastrój.  Zamiast tkwić w ślepym zaułku, pogódź się z myślą, że świat nie jest idealny. Nie każde zakończenie musi być perfekcyjne. To normalne, że na pewnym etapie życia napotkasz przeszkody i doświadczysz chaosu. Ślepe dążenie do doskonałości tylko karmi twój wewnętrzny lęk. Jeśli nie radzisz sobie ze swoimi myślami, poszukaj wytchnienia w naturze, otwarcie porozmawiaj ze swoimi przyjaciółki lub udaj się po pomoc do specjalisty. Nie czekaj, aż twoja depresja się rozwinie. 

Ryby (19 luty - 20 marca)

Ryby doświadczają lęku z zewnątrz, emitowanego przez inny ludzi. Wchłaniają cudze emocje jak gąbka. Tak bardzo przejmują się problemami osób ze swojego otoczenia, że same wprowadzają się w zły nastrój. Z natury są niczym niespokojne wody. Zalewa je fala uczuć, która odbiera im pozytywne myślenie. Jeśli jesteś Rybą, skorzystaj ze swojej magii po to, aby odkręcić swój smutek. Potraktuj swój żywioł wody jak lekarstwo, które obmyje cię z chandry. Bierz zdrowotne kąpiele w solach himalajskich, olejkach i płatkach ulubionych kwiatów. Szanuj swoją energię, czas oraz cierpliwość, jaką wkładasz w pomaganie swoim przyjaciołom. 

Największe lęki według znaku zodiaku >>