Złuszczanie twarzy domowymi sposobami

Codzienna pielęgnacja twarzy  zaczyna się od wklepania kremu na dzień, a kończy na peelingach i maseczkach. Te dwa ostatnie zabiegi są niezbędne do utrzymania skóry w dobrej kondycji. Nasz naskórek wymaga regularnego złuszczania, by cera była była zawsze promienna oraz czysta. Warto pamiętać, że utrudniają jej to zanieczyszczenia powietrza czy całodniowy makijaż. Dlatego trzeba wiedzieć, jak o nią dbać, by uniknąć trądziku lub przebarwień.

Czy złuszczanie twarzy w domu przynosi równie dobre efekty, co w salonie urody? Metody naszych mam i babć potwierdzają, że tak jest. Niegdyś nie używano kwasów czy peelingów enzymatycznych, a mimo to kobiety nie narzekały na większe problemy skórne. Minimalizm w kosmetyczce bywa kluczem do sukcesu. Za to najlepsze peelingi można zrobić w domu, ze składników, które znajdują się w kuchni. Do wyboru mamy np. cukier, sól, kawę, płatki owsiane, pestki owoców, kawałki orzechów, wiórki kokosowe czy herbatę liściastą. Gdy wymieszamy je z jogurtem naturalnym lub olejami, otrzymamy dobry, pielęgnujący kosmetyk.

Skóra twarzy nie znosi nadmiaru chemii, dlatego warto pielęgnować ją naturalnymi produktami. Cera sucha pokocha oliwę, siemię lniane i olej kokosowy. Z kolei cerze tłustej pomoże olejek z pestek malin lub ocet jabłkowy. Hitem pośród kosmetyków DIY jest peeling kawowy, który dodatkowo zwalcza cellulit, toteż warto stosować go na całe ciało. Jednak żadna kuracja nie da maksymalnych efektów, jeśli nie połączymy jej ze zdrową dietą. Od sposobu odżywiania zależy cały wygląd naszej buzi. Ciekawe? Sprawdź, na czym polega dieta zmieniająca rysy twarzy. To ostatni, urodowy hit!