Kolejny sukces filmu "Zimna wojna"! Produkcja nie tylko jest polskim kandydatem do Oscara, czy została doceniona na tegorocznym festiwalu w Cannes. Widzowie, jak i krytycy doceniają reżyserię Pawlikowskiego, jak i odtwórców głównych ról. Joanna Kulig co chwilę zdobywa kolejne komplementy. Swój zachwyt nad polską aktorką docenili m.in. Julianne Moore, Juliette Binoche czy ostatnio Ethan Hawke. Teraz "Zimna wojna" dostała się do prestiżowego rankingu pewnego magazynu filmowego.

"Zimna wojna" to jeden z najlepszych filmów tego roku według magazynu "Empire"

Magazyn Empire od 1989 roku tworzy listę z najlepszymi filmami, w której dziennikarze polecają swoim czytelnikom tytuły warte zobaczenia. W tegorocznym zestawieniu pojawiła się właśnie "Zimna wojna"! Oprócz filmu Pawła Pawlikowskiego w rankingu znalazły się też te produkcje: "I, Tonya", "Nigdy cię tu nie było", "Czarna pantera", "Wyspa psów", "Roma", "Czarne bractwo. BlacKkKlansman", "Narodziny gwiazdy", "Pierwszy człowiek", "Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri", czy "Lady Bird". "To w rzeczywistości kameralny, głęboko osobisty, czarno-biały polski film o miłości i muzyce ludowej. (...) Przyjdźcie na wspaniałe zdjęcia i zostańcie, żeby zobaczyć oszałamiające i przejmujące zakończenie" - możemy przeczytać w opisie przygotowanym przez magazyn Empire.

Według serwisu ''Box Office Mojo" "Zimna wojna" zarobiła już ponad 4 miliony $ i to w samej Polsce. Przypomnijmy, produkcja ukazuje dwójkę ludzi, którzy nie potrafią być ze sobą i jednocześnie nie mogą bez siebie żyć. Wydarzenia rozgrywają się w latach 50. i 60. ubiegłego wieku. Główne role w tej czarno-białej produkcji zagrali: Joanna Kulig, Tomasz Kot, Agata Kulesza i Borys Szyc. Za scenariusz odpowiedzialni są Pawlikowski oraz Janusz Głowacki, legendarny dramaturg, prozaik i scenarzysta. To pierwszy polski film od 2002 roku, który dostał się do konkursu głównego na Festiwalu Filmowym w Cannes. Recenzje na temat filmu "Zimna wojna" znalazły się w takich serwisach internetowych, jak np. Independent, The Hollywood Reporter, Variety, Screen Daily, The Guardian, Indie Wire, czy The Telegraph.

Paweł Pawlikowski zdobył już jednego Oscara w 2015 roku za film "Ida".