Zielona strona centrum – tak w skrócie określić można ideę osiedla Perspektywa. To doskonałe miejsce dla osób pragnących korzystać z atrakcji miejskiego życia w śródmieściu Gdańska oraz tych, które cenią kameralny klimat i otoczenie natury. 

- Jedną z wielu zalet Perspektywy jest łatwy dostęp do bogatej, śródmiejskiej oferty usługowej, sprawiającej, że to, co najbardziej potrzebne w codziennym życiu, jest w zasięgu ręki. W sąsiedztwie są sklepy, punkty usługowe, placówki medyczne, przedszkola i szkoły. Blisko stąd również między innymi do historycznej części gdańskiego Śródmieścia, Hevelianum, Europejskiego Centrum Solidarności, Teatru Wybrzeże, Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego oraz Muzeum II Wojny Światowej – mówi Anna Tuszyńska kierownik sprzedaży w Euro Stylu. 

Wytchnienie mieszkańcom Perspektywy zapewni bliskość terenów zielonych. Pomiędzy budynkami powstanie tzw. park kieszonkowy (pocket park) – wyjątkowa przestrzeń na kameralne spotkania w gronie przyjaciół oraz chwile relaksu na świeżym powietrzu. Każde wolne miejsce na osiedlu wypełnione będzie roślinnością – ażurowe podesty przecinające teren między budynkami umożliwią obsadzenie zielenią także nawierzchni pod nimi. Dodatkowo na terenie osiedla zaprojektowano wielopoziomowy plac miejski, złożony z kaskadowo opadających tarasów. Wypełnią je rośliny i ciekawe elementy małej architektury, które stworzą doskonałe miejsce sąsiedzkich spotkań. Przez osiedle będzie biegła aleja spacerowa, a na szczycie morenowego wzgórza, na zboczu którego powstaje Perspektywa, zostanie usytuowany taras widokowy, z którego rozciągać się będzie piękny widok na panoramę Gdańska. W zgodzie z najnowszymi trendami ekologicznymi na terenie Perspektywy powstaną też elementy tzw. małej retencji, które umożliwią zagospodarowanie części wód deszczowych. 

W pobliżu inwestycji są aż trzy miejskie parki. Tylko 50 metrów dzieli Perspektywę od Parku Generała Józefa Bema. Nieco dalej – dwie minuty spacerem – znajdują się kolejne tereny zielone: Park Śródmieście oraz Park Kultury i Wypoczynku Grodzisko z Górą Gradową, które tworzą największy kompleks parkowy w tej części miasta. Są one położone na terenie fortyfikacji, których początki sięgają XVII wieku – obecnie funkcjonuje tam interdyscyplinarne centrum Hevelianum. Z terenu tych parków rozpościera się wspaniały widok na gdańskie śródmieście.

Osiedle wyróżnia zróżnicowana, harmonijna, wkomponowana w otoczenie architektura. To połączenie tradycyjnej estetyki z nowoczesnym wzornictwem i funkcjonalnością. W ramach Perspektywy powstaną trzy rodzaje zabudowy. Pierwszy to kameralne miejskie wille wzdłuż ulicy Legnickiej. Stylowe elewacje i charakterystyczny kształt budynków nawiązywać będą do przedwojennej architektury tej części miasta. Z tą tradycyjną zabudową będą współgrały czterokondygnacyjne, pierzejowe kamienice z wykuszami i dwuspadowymi dachami od strony ulicy Powstańców Warszawskich. W centralnej części inwestycji zostaną zlokalizowane nieco wyższe budynki o współczesnej formie, z płaskimi dachami zwieńczonymi tarasami. W poziomie parteru znajdą się przejścia, które umożliwią mieszkańcom przejście „na skróty” do ciekawych miejsc osiedla. 

– Mieszkania na parterach mają ogródki, a te na wyższych kondygnacjach – balkony, przestronne loggie lub tarasy. Między budynkami powstaną zielone patia wypełnione różnorodną roślinnością oraz place zabaw dla dzieci. Znajdą się tam również zachęcające do wypoczynku leżaki i ławki. Rowerzyści będą mogli korzystać z zadaszonych stojaków na rowery. Na szczególną uwagę zasługuje także estetyka miejsca: wnętrza utrzymane w  stylu minimalistycznej elegancji, przestronne strefy wejściowe do budynków, nowoczesne i ekologiczne oświetlenie korytarzy, lustra wizualnie powiększające przestrzeń.  Zarówno części wspólne w budynkach, jak i elewacje wykończone będą materiałami wysokiej jakości – opisuje Anna Tuszyńska z Euro Stylu

Do sprzedaży wprowadzona została właśnie oferta II etapu osiedla Perspektywa, obejmująca trzy budynki: jedną 3-piętrową kamienicę w pierzei ulicy Powstańców Warszawskich oraz dwa 7-piętrowe budynki w centralnej części inwestycji. W kamienicy do wyboru są 22 mieszkania o metrażach od 42 do 101 mkw oraz 4 lokale usługowe na parterze, o powierzchni od 39 do 98 mkw. W dwóch budynkach 7-piętrowych w ofercie jest łącznie 226 mieszkań o metrażach od 27 do 120 mkw. Pod budynkami II etapu powstanie wspólna, dwupoziomowa hala garażowa na 306 samochodów. 

Zakończenie tej części inwestycji planowane jest na pierwszy kwartał 2023 roku.