Czy transakcje w Zalando staną się jeszcze szybsze i prostsze? To możliwe!

Według nieoficjalnych informacji Zalando planuje zbudować w tym roku centrum dystrybucji na Polskę i Skandynawię w Gryfinie, w województwie zachodniopomorskim. Będzie to jedna z największych inwestycji zagranicznych mających miejsce w Polsce w 2016 roku. Co najważniejsze, ma zatrudnić 3 tys. osób. Budowa zakończy się za rok, a magazyn ma być powierzchniowo większy od obiektów Amazona, znajdujących się pod Wrocławiem i Poznaniem. Możliwe, że Zalando wybuduje centrum dystrybucji na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSSE), w pobliżu autostrady A6. W ubiegłych miesiącach niemiecka firma potwierdziała plany dotyczące rozszerzenia swojej sieci logistycznej w Europie. Jak podaje dziennik Puls Biznesu, Katarzyna Heller, corporate communications manager w Zalando na razie nie potwierdza informacji, że to właśnie w naszym kraju ma powstać magazyn. Oficjalna decyzja nie została jeszcze podjęta. Nie będzie to jedyna ważna inwestycja tej firmy. W tym roku Zalando uruchomiło pod Szczecinem centrum zwrotów, które zatrudnia 150 osób

Zalando powstało w 2008 roku. To jeden z najlepiej rozwijających się wysyłkowych sklepów internetowych. W 2012 roku butik online wszedł z sukcesem na polski rynek, decydując się na podobną strategię marketingową jak w Niemczech. Jako jedna z nielicznych platform sprzedażowych Zalando posiada przewagę konkurencyją w postaci darmowych przesyłek i zwrotów. Również przecenionych produktów, aż do 100 dni od momentu otrzymania przesyłki. 

Trzymamy kciuki, żeby to właśnie Polska została wybrana na miejsce tej spektakularnej inwestycji i przyczyniła się w ten sposób do poprawienia atrakcyjności (także gospodarczej) naszych regionów.