Choć wiele firm planowało (lub nadal planuje) powrót pracowników do biur, to wygląda na to, że praca zdalna pozostanie z nami jeszcze na długo. O ile korzystanie z głośników w laptopie mogło być wystarczającym rozwiązaniem w krótkim okresie, o tyle w obliczu przedłużającej się pracy zdalnej zdecydowanie warto zaopatrzyć się w urządzenie gwarantujące zdecydowanie lepszą jakość dźwięku. Bo skoro spędzając kilka godzin przed ekranem dbamy o swoje oczy, to czemu nie mielibyśmy zrobić tego samego z uszami?

Najlepsza opcja do pracy – Sound Blaster JAM V2

Osoby, które korzystają ze słuchawek sporadycznie (na przykład do słuchania muzyki podczas poruszania się po mieście) mogą sobie pozwolić na to, aby przy wyborze kierować się przede wszystkim ich wyglądem. W przypadku ludzi, którym słuchawki potrzebne są do pracy, zdecydowanie warto zwrócić uwagę również na inne aspekty, takie jak choćby waga czy ogólna ergonomia.

Wymienione wyżej warunki (oraz kilka innych, o których za chwilę) spełnia model Sound Blaster JAM V2, który niedawno trafił do oferty firmy Creative. Są to słuchawki nauszne, a więc zdecydowanie wygodniejsze w perspektywie kilkugodzinnego użytkowania od tych dousznych. Pozytywny wpływ na wygodę użytkowania ma też fakt, że są to słuchawki niezwykle lekkie (ważą bowiem jedynie 84 gramy) oraz wyposażone w miękkie gąbki i pałąk, który nie ściska mocno głowy i uszu. Wymienione cechy sprawiają, że JAM V2 będą dobrym wyborem także dla sportowców – szczególnie tych, którzy mają już dość przerw w treningu spowodowanych niewygodnymi lub wypadającymi z uszu słuchawkami dousznymi. Baterie w omawianym modelu wystarczają na około 22 godziny słuchania, zatem nie zachodzi obawa, że nie przetrwają całego treningu. Nawet tego bardzo wymagającego.

Słuchawki JAM V2 dobrze sprawdzają się podczas rozmów dzięki zastosowaniu dwóch systemów. Dzięki VoiceDetect mikrofon uaktywnia się tylko wtedy, gdy mówimy, natomiast NoiseClean odpowiada za redukcję szumów otoczenia, które mogłyby przeszkadzać podczas rozmów. Warto też zaznaczyć, że omawiane słuchawki nie są sprzętem stricte biurowym i znakomicie sprawdzą się także do słuchania muzyki, a to dzięki kodekom aptX HD i aptX Low Latency, które odpowiadają kolejno za jakość dźwięku oraz możliwie najniższe opóźnienia dźwięku Bluetooth. A to wszystko w rozsądnej, bo nieprzekraczającej 200 złotych cenie!

Dla graczy i miłośników muzyki – Sound BlasterX H3

Creative wzbogacił swoją ofertę produktową jeszcze jednymi ciekawymi słuchawkami, które są jednak kierowane do nieco innego odbiorcy, a mianowicie do graczy. Sound BlasterX H3 (bo taką noszą nazwę) to konstrukcja lekka, wytrzymała i składana. Ostatnia z wymienionych cech z pewnością przypadnie do gustu tym, którzy często wybierają się w podróż – złożone słuchawki pozwalają zaoszczędzić nieco miejsca w plecaku lub walizce. Oferują przy tym znakomitą jakość rozmów, zatem nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystać z nich nie tylko do rozrywki, ale także do pracy.

Słuchawki zaprojektowano w taki sposób, aby długie, nawet kilkugodzinne korzystanie z nich nie wiązało się ze zmęczeniem. Muszle wokółuszne zostały wykonane z pluszowej, elastycznej skóry, dzięki czemu ze słuchawek dobrze korzysta się podczas noszenia okularów. W słuchawkach zastosowano duże przetworniki FullSpectrum o średnicy 40 milimetrów, dzięki czemu generowany przez nie dźwięk jest głośny, czysty i charakteryzujący się mocnym basem. Sound BlasterX H3 są również wyposażone w mikrofon (który w razie potrzeby można odłączyć) posiadający funkcję redukcji szumów. Pilot na kablu ułatwia regulację głośności i mikrofonu. Dopełnieniem słuchawek jest oprogramowanie Sound BlasterX Acoustic Engine Lite, które zawiera gotowe profile audio dopasowane do ustawień dźwięku popularnych obecnie gier, co przełoży się na jeszcze lepsze i bardziej immersyjne doświadczenia.

Do filmów i do grania – SBS E2900 2.1

Firma Creative przygotowała takżę coś dla tych, którzy preferują wypełnianie dźwiękiem całego pomieszczenia. Za niewiele ponad 300 złotych oferuje zestaw głośników, który znakomicie sprawdzi się zarówno po podłączeniu do komputera, jak i telewizora. Całość składa się z dwóch głośników stereo oraz subwoofera, które łącznie mają moc 60 W w RMS. Pozwala to odpowiednio nagłośnić zarówno pokój gracza, jak i salon.

Creative SBS E2900 2.1 można podpiąć do źródła dźwięku w konwencjonalny sposób, czyli za pośrednictwem tradycyjnych przewodów, ale też skorzystać z dobrodziejstw Bluetooth. Nic zatem nie stoi na przeszkodzie, aby sterować muzyką ze smartfona lub tabletu. Co więcej, model SBS E2900 2.1 świetnie sprawdzi się nie tylko jako zestaw do podłączenia do źródła dźwięku, ale również jako radio samo w sobie – w pamięci urządzenia można zaprogramować aż do 32 stacji radiowych! W głośnikach znajdziemy także wejście USB, port na kartę SD, a także wejście AUX. Subwoofer posiada przy tym podświetlenie, którego kolor możemy wybrać za pośrednictwem pilota.