Ostatnio głośno było o kolejnych muzycznych biografiach. Na ekran przeniesiono historie Eltona Johna i Whitney Houston. Miesiącami spekulowano też, w czyje ręce trafi angaż w filmie poświęconym Madonnie. Nie oznacza to, że twórcy zapomnieli o miłośnikach sportowych emocji. Po doskonale przyjętym „King Richards: Zwycięska rodzina” Hollywood wzięło na warsztat inną dyscyplinę i równie ambitną grupę krewnych. Jeśli lubicie filmy o sportowcach, uzbrójcie się w cierpliwość i wypatrujcie na horyzoncie produkcji „The Iron Claw”. Zac Efron i Jeremy Allen White aka ulubiony szef kuchni Ameryki wcielą się w niej w braci Von Erich święcących triumfy na zapaśniczym ringu.

Zac Efron wcieli się w legendę wrestlingu w „The Iron Claw”. Do zapaśniczej rodziny dołączy też Jeremy Allen White znany z seriali „The Bear” i „Shameless”

„The Iron Claw” przybliży widzom historie klanu Von Erich. Opowieść osadzona w świecie profesjonalnego wrestlingu przedstawi sylwetki sześciu braci, w tym Kerry'ego, Kevina i Davida (w tych rolach Jeremy Allen White, Zac Efron i Harris Dickinson). Życie rodzeństwa pełne było sportowych sukcesów i osobistych tragedii. W oficjalnych materiałach promocyjnych wytwórni A24 czytamy, że „film ukaże wzlot i upadek rodziny Von Erich, dynastii zapaśników, którzy odcisnęli ogromne piętno na sporcie”. Fabuła zabierze publiczność aż do lat 60, kiedy to nestor rodu Jack Adkisson przybrał imię Fritz Von Erich i rozpoczął przygodę z wrestlingiem. Ojciec zaraził swoją pasją synów, a ta doprowadziła ich do smutnego finału.

Oznacza to, że poza efektownymi chwytami, ciosami i rzutami czeka nas mnóstwo chwytających za serce scen. Za kamerą stanie Sean Durkin, reżyser „Martha Marcy May Marlene” (2011) z Elizabeth Olsen i Sarah Paulson, a także „Gniazda” (2020), w którym w głównej roli wystąpił Jude Law. Durkin jest również autorem scenariusza. Nie znamy jeszcze planowanej daty premiery filmu.

Nicole Kidman, Zac Efron i Joey King wystąpią w nowej komedii romantycznej Netfliksa. Czy film powtórzy sukces „The Kissing Booth”? >>

Dla Zaca Efrona będzie to jeden z pierwszych występów po ujawnieniu szokujących zmian w wyglądzie aktora. Przez długi czas fani wytykali mu nieumiejętne korzystanie z medycyny estetycznej. Dawny idol nastolatek wyjaśnił, że w rzeczywistości był ofiarą niefortunnego wypadku. Odmieniona twarz aktora nie wpłynęła jednak negatywnie na jego karierę. W najbliższym czasie zobaczymy go w komedii romantycznej z Nicole Kidman i Joey King, remake’u hitu „Trzech mężczyzn i dziecko” z 1987 roku oraz serialu „Killing Zac Efron”. Ostatnia produkcja ma przybrać formę programu survivalowego. Zac Efron zostanie wysłany w głąb dżungli na odosobnionej wyspie, gdzie będzie miał za zadanie przetrwać w niesprzyjających i nieznanych warunkach.