Wzorki na paznokcie: abstrakcja

W poszukiwaniu inspiracji na modne wzorki na paznokcie na wiosnę 2019, koniecznie zajrzyjcie do albumów sztuki. Przejrzyjcie prace Henri Matisse'a, Wassily'ego Kandinsky'ego, Jacksona Pollocka czy Theo van Doesburga. W modzie są bowiem paznokcie z organicznymi plamami, geometrycznymi figurami i pociągnięciami pędzla. 

Modne paznokcie 2019: Jelly Nails są hitem na instagramie. Skusicie się na manicure w tym stylu? >>

Czytaj też: Modne paznokcie [trendy wiosna-lato 2019] >>>

Wzorki na paznokcie: cienkopis

Paznokcie pomalujcie lakierem w odcieniu nude albo pudrowego różu a później sięgnijcie po czarny lakier z ultracienkim pędzelkiem. Potraktujcie go jak cienkopis, a płytkę paznokci - niczym kartkę w notatniku, po której rysujecie. Ważne by wzorki na paznokciach były nieregularne i abstrakcyjne. Możecie też czarnym lakierem wykonać manicure  udający tatuaże albo inspirowany obrazami Pablo Picasso - wzory z abstrakcyjnymi portretami "wrysowują się" w trendy.

Czy hybryda niszczy paznokcie? >>>

Wzorki na paznokcie: zwierzęce wzory

Zwierzęce printy do mody powróciły w ubiegłym roku. Najpierw polubiłyśmy pytonowe botki (lansowane m.in. przed Chloé), później wyciągnęłyśmy z szafy sukienki w tygrysie paski, a wiosną 2019 mamy takie wzorki nosić na paznokciach. Na instagramie znalazłyśmy m.in. manicure w cętki i krowie plamy. Malunki na paznokciach inspirowane światem zwierząt pasują do minimalistycznych stylizacji z jednolitymi ubraniami. Zgodnie z trendami możecie też (na przekór) zestawić je z kwiecistą bluzką albo koszulą pokrytą geometrycznymi nadrukami.

Czytaj też: Trendy wiosna-lato 2019 >>>