Wystawa "Chistian Dior: Designer of Dreams" w internecie

W tej wspaniałej wystawie można wziąć udział oglądając film dokumentalny na kanale YouTube Dior, który zabiera nas za kulisy i pokazuje tworzenie wystawy, a także zabiera w wirtualną wycieczkę po wszystkich salach ekspozycji (przybliżając nie tylko pierwsze projekty Christiana Diora, ale też pokazując różne wizje francuskiego domu mody, jakie kreowali jego następcy). W filmie możemy zobaczyć chociażby kuratorów całego przedsięwzięcia - Florence Müller i Oliviera Gabeta, którzy odpowiedzialni są za zbiór eksponatów i efekt końcowy wystawy.

Dom mody zdecydował się też udostępnić na swoich kanałach social media serię archiwalnych postów, które przybliżają "Christian Dior: Designer of Dreams". 

Jeśli ciekawią Was prawdziwe archiwa Dior, doskonale opowiedziana historia marki, projekty, które na stałe wpisały się w historię mody tak jak pochodzący z 1947 roku Bar Suit, a także pomysły Yvesa Saint Laurenta czy Johna Galliano na prowadzenie tego domu mody, wystawa "Christian Dior: Designer of Dreams" jest punktem obowiązkowym dzisiejszego wieczoru.

Infinity Room Yayoi Kusamy do obejrzenia z domu>>

"Christian Dior: Designer of Dreams" - o czym jest wystawa? 

Retrospekcja poświęcona marce Dior w Muzeum Wiktorii i Alberta w Londynie była największą wystawą od czasów "Alexander McQueen: Savage Beauty". Można było na niej zobaczyć projekty marki od początków jej istnienia aż do teraz, czyli od eleganckich sukienek Christiana Diora po feministyczne T-shirty Marii Grazii Chiuri. Wśród eksponatów znalazło się aż pięćset elementów (w tym fotografie, szkice, suknie, notatki, akcesoria, perfumy), z czego dwieście to stroje haute couture. "Christian Dior: Designer of Dreams" bazowało na paryskiej wystawie "Christian Dior, Couturier du Rêve", która świętowała 70-lecie domu mody. W brytyjskiej wersji ekspozycję znacznie przebudowano, dodając do niej element związku Diora z Wielką Brytanią i jej kulturą.

"W 1947 Christian Dior zmienił oblicze mody dzięki swojej kolekcji "New Look". Po ponad 70 latach od założenia marki, wystawa w V&A będzie celebrowała nieprzemijający wpływ domu mody Dior i odkryje związek Diora z Wielką Brytanią" mówiła wówczas jedna z kuratorek wystawy, Oriole Cullen.

Wystawę online "Christian Dior: Designer of Dreams" obejrzycie poniżej: 

Suknie ślubne w stylu boho. Najpiękniejsze eteryczne i subtelne kreacje od polskich marek oraz sieciówek>>