Wyprzedaże w Zarze elektryzują – internautów wchodzących na stronę zara.com tuż przed „godziną zero” i sprzedawców, którzy następnego poranka muszą być gotowi na tłumy. Zawsze wiadomo jedno – zniżki startują zawsze pod koniec czerwca, a news na facebooku marki jest najbardziej wyczekiwaną informacją shoppingową miesiąca.  W sklepie on line zniżki ruszyły w tym roku o 22.00. W pierwszym etapie sięgną nawet 50%, ale na kolejne upusty będziemy musieli poczekać kilkanaście dni.

Sławne sezonowe „rebajas” Inditexu potrwają kilka tygodni i pozwolą przygotować się markom sieci do kolejnego sezonu. Ten rok może być rekordowy dla koncernu – w 2015 roku sprzedaż Zary i Zary Home wzrosła o 15% w stosunku do ubiegłego roku. Duży udział w tym sukcesie będzie mieć sprzedaż internetowa.    – w ubiegłym roku internetowa sprzedaż zwiększyła całościowy zysk marek Zara i Zara Home o 15% a zysk operacyjny w pierwszym kwartale 2016 wyniósł 705 milionów euro, podczas gdy analitycy przewidywali, że maksymalnie słupki dobiją do 696 milionów. W raportach konsorcjum podaje też, że e-commerce będzie stanowił w tym roku aż 6% całościowego zysku Inditexu, co może podwoić wynik online z zeszłego roku. Do końca 2016 sklepy internetowe Zary powinny już funkcjonować na wszystkich rynkach europejskich i w Turcji.

Pasmo sukcesów? Owszem. I jesteśmy pewni, ze tegorocznym szaleństwem wyprzedaży dołożymy swoich kilkadziesiąt-kilkaset euro do portfela Amancio Ortegi. W galerii znajdziecie to, na co poluje właśnie redakcja ELLE. Pod zdjęciami umieszczamy informacje o zniżkach. Spieszcie się, zanim Wam wszystko wykupimy ;)

Wyprzedaże wiosna-lato 2016: Zara - GALERIA>>

Wyprzedaż butów, kup-online: