Alec Baldwin postrzelił operatorkę planu filmowego podczas kręcenia westernu "Rust"

Do wydarzenia doszło w czwartek 21 października w Bonanza Creek Ranch w stanie Nowy Meksyk. Poza operatorką planu filmowego, Ukrainką Halyną Hutchins, zraniony został również reżyser filmu, Joel Souza. Obecnie przebywa w szpitalu w Santa Fe. Za przyczynę uznano odbezpieczenie rekwizytu, który prawdopodobnie przypadkowo został naładowany prawdziwą amunicją. 

Hutchins i Souza zostali postrzeleni, gdy rekwizytowa broń palna została odbezpieczona przez 63-letniego Aleca Baldwina, producenta i aktora - informuje biuro szeryfa hrabstwa Santa Fe

Na chwilę obecną nikt nie został zatrzymany, a śledztwo jest w toku. Póki co, ani aktor, ani jego agenci nie wydali oświadczenia w tej sprawie.

Kim jest Alec Baldwin - sprawca postrzelenia na planie filmowym?

Alec Baldwin, a właściwie Alexander Rae "Alec" Baldwin III jest amerykańskim aktorem, reżyserem, scenarzystą i producentem. To jedna z najbardziej znanych gwiazd kina w Stanach Zjednoczonych. Agencja Reutera podaje, że Baldwin był również współproducentem westernu podczas, którego kręcenia została postrzelona operatorka. Aktor gra tam tytułowego Rusta, wyjętego spod prawa dziadka 13-letniego chłopca, który skazany został za nieumyślne spowodowanie śmierci. Aż chciałoby się powiedzieć: ironia losu... Debra Messing, serdeczna przyjaciółka Aleca Baldwina, z którym pracowała przez wiele lat, broni aktora pisząc na swoim Twitterze:

Absolutnie NIE. Wręczono mu rekwizyt. Użył go w scenie. Potem nastąpiło katastrofalne wydarzenie, w którym Halyna Hutchins straciła życie, a Joel Souza został ranny. Modlę się za wszystkie ich rodziny

 

Halina Hutchins - ofiara postrzelona przez Aleca Baldwina na planie filmowym westernu "Rust"

Halina Hutchins była pochodzącą z Ukrainy operatorką filmową, dorastającą w sowieckiej bazie za kołem podbiegunowym. Zanim wkroczyła do amerykańskiego świata filmu, była dziennikarką śledczą w Europie. Studiowała dziennikarstwo w Kijowie, a następnie w Los Angeles. Jak podaje Agencja Reutera, 4 lata po skończeniu American Film Institute, Hutchins została uznana przez magazyn "Cinematographer", jedną ze wschodzących gwiazd amerykańskiego kina. Dwa dni przed śmiercią zamieściła na swoim Instagramie wideo z planu filmowego, na którym jeździła konno.

Jaka przyszłość czeka najnowszy film "Rust" po tragicznym incydencie spowodowanym przez Aleca Baldwina?

Producenci filmu opłakują stratę Haliny i decydują o przyszłości filmu. Produkcja została już wstrzymana na czas nieokreślony. Trwa także współpraca z Departamentem Policji w Santa Fe i są planowane usługi doradcze dla wszystkich, którzy byli zaangażowani w produkcję filmu. 

 Cała obsada i ekipa byli całkowicie zdruzgotani dzisiejszą tragedią, dlatego składamy najgłębsze kondolencje rodzinie i bliskim Halyny – powiedział w rozmowie z Deadline rzecznik Rust Movies Productions LLC.