Ale od początku - przed praktyką musimy przedstawić Wam odrobinę teorii. Wiecie czym jest cykl energetyczny komórki? To właśnie od niego w znacznej mierze zależy młodość i piękny wygląd naszej skóry. Energia życiowa komórki to prawdziwy skarb - adaptuje, koryguje wewnętrzne dysfunkcje i poddaje detoksykacji. Z biegiem lat, a także pod wpływem dużego stresu czy zmian hormonalnych, energia komórek słabnie, pozostawiając naszą skórę mniej napiętą i pozbawioną blasku. Niestety, niektóre z nas skutki tego procesu zauważają jeszcze przed trzydziestym rokiem życia.

Cykl energetyczny komórki możemy zamknąć w 3 etapach: 

1. Produkcja niezbędnej energii

Mitochondria dostarczają komórkom energię, dzięki której możliwa jest ich regeneracja. Ulegają one zniszczeniu, gdy są narażone na stres. 

2. Transport i obieg energii

Mitochondria transportują energię do wnętrza komórki. Gdy ich sieć jest połączona w odpowiedni sposób, energia może swobodnie krążyć. 

3. Detoksykacja i recykling poprzez pozbywanie się wadliwych elementów

Aby zapobiec zatruwaniu komórek, uszkodzone mitochondria niszczą same siebie. Kluczowe jest zatem doprowadzenie do eliminacji wadliwych mitochondriów tak, by zdrowe komórki czerpały energię, a skóra była w stanie się regenerować. 

Tworzenie skutecznych kosmetyków anti-aging opiera się na latach badań i doświadczeń. Co do tego nie ma absolutnie żadnych wątpliwości. Marka Sisley Paris zanim włączyła do swojej oferty pierwszą formułę przeciwstarzeniową (kultową linię Sisleÿa Global Anti-Âge) prowadziła badania przez 10 lat. To nie oznacza jednak, że osiągnęła już wszystko - ciągle się rozwija i udoskonala swoje produkty, tworząc jeszcze skuteczniejszą pielęgnację utrzymującą młodość naszej skóry i lepiej dopasowującą się do konkretnych potrzeb i rodzajów cery. 

W 2016 r., tworząc nową formułę anti-aging, marka Sisley Paris oparła się na aktualnych odkryciach naukowych na temat epigenetyki. Dzięki temu gama produktów Sisleÿa L’Integrale Anti-Age kompleksowo przeciwdziała procesom genetycznego, środowiskowego, a także behawioralnego (wynikającego ze stylu życia) starzenia się skóry.

Koncepcja czasu stanowi kluczowy element wizji marki Sisley Paris. To dzięki niej marka od samego początku odrzuca ograniczenia czasowe w poszukiwaniu doskonałości.

Kwintesencją tej filozofii jest też najnowsza kuracja odmładzająca - Sisleÿa La Cure, inspirowana odkryciem naukowym, uhonorowanym Nagrodą Nobla 2016 w dziedzinie medycyny. Formuła Sisleÿa La Cure wpływając na mitochondria reaktywuje energię życiową w komórkach skóry!

Sisleÿa La Cure 

To energetyzująca, luksusowa kuracja składająca się z 4 ampułek, które należy stosować tydzień po tygodniu. Na każdym etapie, dzięki zastosowaniu gamy wysoce aktywnych składników roślinnych, formuła Sisleÿa La Cure stopniowo, a przez to bardzo dokładnie, odbudowuje kluczowe mechanizmy, które odpowiadają za piękny i młody wygląd naszej skóry. W składzie formuły znajdziecie m.in. kompleks Longevity Sugar oraz naturalne ekstrakty z liści miłorzębu japońskiego, wianecznika koronowego, peonii, akacji, lindery, wąkrotki azjatyckiej, a także kompleks proteinowy z soi i drożdży. Teraz, gdy już znacie produkty i procesy, za które odpowiadają, przedstawiamy Wam kompleksowy (i bardzo prosty!) plan odnowy skóry w 4 tygodnie, zgodnie z filozofią marki Sisley Paris. 

Wygładzona, pełna blasku i energii skóra w 4 krokach:

1. IMPULS: POBUDZENIE

Pierwszy tydzień stosowania pielęgnacji to ten, w którym skóra budzi się, zaczyna pracować mocniej i bardziej efektywnie. Energia w komórkach reaktywuje się. 

2. RESET: DETOKSYKACJA I ELIMINACJA

Już w drugim tygodniu kuracji z Sisleÿa La Cure wygląd skóry ulega widocznej poprawie. Cera staje się bardziej miękka i gładka, a komórki znów potrafią się regenerować. 

3. KONSOLIDACJA: OPTYMALIZACJA I OCHRONA

W trzecim tygodniu skóra wyraźnie młodnieje - staje się bardziej elastyczna, odżywiona, zauważamy piękny, naturalny blask, a oznaki starzenia są zminimalizowane. Sisleÿa La Cure odgrywa kluczową rolę w odbudowywaniu naturalnych mechanizmów ochronnych skóry. Wzmacnia połączenia w skórze, tym samym zwiększając energię życiową i dostarczając ją do samego wnętrza komórek. 

4. ODRODZENIE: WZMOCNIENIE EFEKTÓW

Ostatni etap kuracji skupia się na utrwaleniu uzyskanych efektów. Skóra wygląda na młodszą, zregenerowaną i pełną blasku, a wszystkie mechanizmy życiowe wewnątrz komórki są teraz skoordynowane i zoptymalizowane tak, aby utrzymać ten stan jak najdłużej. Skóra jest trwale odmłodzona. 

Jak stosować? 

Dla uzyskania najlepszych efektów należy stosować 2 razy dziennie - rano i wieczorem zamiast kremu i serum. Na twarz oraz szyję nakładamy 8 doz kosmetyku (w jego jedwabistej konsystencji zakochacie się od pierwszego użycia), a następnie dokładnie rozprowadzamy po skórze. Dla jeszcze lepszych efektów, aplikację warto połączyć ze specjalnym, odmładzającym masażem. Jak go wykonać? Zacznij od centralnej części twarzy, przykładając dłonie w okolicę nosa. Następnie, przesuwając dłońmi od wewnętrznej, do zewnętrznej części twarzy, rozprowadź kosmetyk na policzki, brodę, czoło oraz szyję. Teraz zacznij masaż kłykciami - równolegle, pod kośćmi policzkowymi i wzdłuż żuchwy, zawsze ruchem "do góry". Na koniec, opuszkami palców wklep w skórę pozostałości produktu. Voilà!

Kuracja jest dostępna w sieciach perfumerii :  Douglas i Sephora

Czytaj też: Ten krem ochroni Was przed smogiem i cyfrowymi zanieczyszczeniami. Znacie już SisleYouth Antipollution?