Jak wróżyć z obrączki?

Wróżby z obrączki to świetna rozrywka, której chętnie poddajemy się w trakcie Andrzejek. Czy ukazują przyszłość? To całkiem możliwe, ale trzeba  pamiętać, że nawet obrączka nie jest nieomylna. Oczywiście, bywa, że przepowiednia się sprawdza, jednak nawet jeżeli wróżba się pomyli, czeka cię masa doskonałej zabawy. Wróżenie z obrączki nie wymaga posiadania absolutnie żadnych tajemnych zdolności. Nie musisz mieć nadzwyczajnej intuicji ani połączenia ze światem magicznym. Żeby uzyskać odpowiedzi na pytania, potrzebujesz wyłącznie obrączki. Przyda ci się również kilka dodatków, z pomocą których wykonasz wróżbę - szklanka, włos lub kawałek nitki.

Dlaczego to właśnie obrączka ma ukazać naszą przyszłość? Jako rzecz najbliższa sercu, symbolizująca związek dwojga ludzi, jest naładowana wielką energią duchową. Umiejętne korzystanie z drzemiącej w niej mocy pozwala uzyskać wiele odpowiedzi, przede wszystkim na pytania dotyczące twojej sfery rodzinnej i uczuciowej. Ważne - aby wykonać tę wróżbę nie musisz posiadać własnej obrączki. Tak samo dobrze sprawdzi się pożyczona.

Wróżby z obrączki o ciąży

Chyba każda z nas chciałaby poznać odpowiedź na pytanie o wiek, w którym urodzi pierwsze dziecko. Umiejętnie użyty pierścionek ślubny może odkryć przed tobą tę tajemnicę. Do wykonania wróżby będzie ci potrzebna obrączka (jeżeli nie jesteś mężatką, może być pożyczona), kawałek nitki, szklanka i woda. Gdy skompletujesz niezbędne akcesoria, możesz przejść do wykonywania wróżby. Pamiętaj jednak, że w pomieszczeniu musi panować kompletna cisza. Wypełnij naczynie do połowy, a następnie przewlecz nitkę przez obrączkę. Utworzone w ten sposób wahadełko trzeba zanurzyć w szklance. Pamiętaj, że obrączka powinna się znajdować nad lustrem wody, ale nie może go dotykać. Teraz poczekaj, aż wahadło samo zacznie się poruszać. Liczba uderzeń w ściankę naczynia wskaże ci wiek, w którym zajdziesz w ciążę.

Wróżba z obrączki na ilość dzieci

Wróżenie z obrączki pomoże ci przewidzieć nie tylko wiek, w którym urodzisz pierwsze dziecko, lecz również liczbę twoich przyszłych pociech. Jak uzyskać odpowiedź na to pytanie? To naprawdę łatwe. Przygotuj obrączkę i długi włos (jeżeli nosisz krótką fryzurę, sprawdzi się nitka, ale nie korzystaj z cudzego włosa). Z tych przedmiotów zrób wahadełko (nawlekając obrączkę na włos lub nitkę) i chwyć je lewą dłonią. Teraz musisz 3 razy przepuścić obrączkę między palcami prawej dłoni. Zacznij od strony kciuka. W kolejnym kroku obróć prawą dłoń w taki sposób, żeby jej wewnętrzna część była skierowana ku górze. Umieść wahadło nad jej środkiem. Liczba obrotów obrączki da ci odpowiedź na pytanie o ilość.

Wróżba z obrączki na płeć dziecka

Wróżba z obrączki może wskazać też płeć twojego maleństwa. Ta metoda sprawdza się zarówno w przypadku kobiet w ciąży, jak i tych, które dopiero planują powiększenie rodziny. Tak jak w poprzednich wróżbach, przez obrączkę należy przewlec nitkę. Wahadełko trzeba trzymać nad brzuchem. Obrączka poruszająca się ruchem wahadłowym wskazuje na narodziny dziewczynki. Gdy zacznie się obracać, spodziewaj się chłopca. Jeżeli w trakcie wykonywania wróżby obrączka zatrzyma się i zostanie samoczynnie wprawiona w ruch, czeka cię podwójne szczęście - na świat przyjdą bliźnięta. Jeżeli wahadło wykona oba ruchy jednocześnie, również możesz spodziewać się narodzin bliźniąt. Tym razem chłopca i dziewczynki.

Powyższa metoda odpowiada na pytanie zadane przez kobietę spodziewającą się dziecka. Jeżeli jednak dopiero starasz się o pociechę, także możesz wywróżyć płeć maleństwa. Wykonaj dokładnie tę samą sekwencję, ale nie umieszczaj obrączki nad brzuchem, tylko nad wewnętrzną stroną prawej dłoni

Co jeszcze można wywróżyć z obrączki?

Wróżby z obrączki pozwalają poznać odpowiedź na wiele pytań, nie tylko dotyczących ciąży i jeszcze nienarodzonych dzieci. Dzięki nim dowiesz się też wielu ciekawostek na temat twojego przyszłego partnera. W tym przypadku skorzystaj z pożyczonej obrączki.

Jak będzie mieć na imię mój przyszły mąż? 

Aby poznać imię swojej przyszłej miłości, obrączkę zawieszoną na nitce wystarczy zanurzyć w szklance do połowy wypełnionej wodą. Skup się, po czym zadaj pytanie. Po kilku chwilach wyjmij obrączkę z wody i przytrzymaj ją w szklance. Gdy wahadełko zacznie obijać się o ściankę naczynia. wystarczy policzyć uderzenia. Ich liczba wskaże ci pierwszą literę imienia twojego wybranka.

Ilu będę mieć partnerów?

Wróżenie z obrączki pomoże też w ustaleniu liczby partnerów. Postępuj tak samo, jak w poprzedniej wróżbie - zanurz wahadełko w szklance z wodą, zadaj pytanie, odczekaj kilka chwil, wyciągnij je i policz uderzenia obrączki o ściankę naczynia. Ich liczba będzie odpowiadać liczbie twoich przyszłych partnerów.

W jakim wieku wyjdę za mąż?

Aby dowiedzieć się w jakim wieku zostaniesz mężatką, postępuj jak w przypadku dwóch poprzednich wróżb - zanurz obrączkę i zadaj pytanie. Następnie szybkim ruchem wyjmij wahadło z wody, opróżnij szklankę. Umieść obrączkę nad wewnętrzną częścią prawej dłoni, pozwalając jej wykonać kilka obrotów. Teraz umieść obrączkę w pustej szklance i licz jej uderzenia o ściankę. Ich liczba wskaże odpowiedź na twoje pytanie.

Wróżby z obrączki nie są skomplikowane, jednak wymagają dużego skupienia. Ręka, w której trzymasz wahadełko powinna być nieruchoma, żeby nie wprawiać obrączki w nienaturalny ruch. W tym celu należy oprzeć łokieć o stół. Każda wróżba z obrączką może być wykonana samodzielnie lub z pomocą bliskiej osoby. W tym drugim przypadku przepowiednie wymagające umieszczenia obrączki nad dłonią powinny być wykonane na odwrót, tj. wahadełko musi zawisnąć nie nad prawą, a nad lewą dłonią.