Za kilka tygodni do kin trafi "Na karuzeli życia", jednak Woody Allen nie zwalnia tempa. Amerykański reżyser przygotowuje kolejną produkcję. Projekt realizowany dla studia Amazon ma już wstępny tytuł ("A Rainy Day in New York"), a na dużym ekranie pojawią się m.in. Selena Gomez, Elle Fanning, Jude Law, Liev Schreiber, Rebecca Hall, Diego Luna, Kelly Rohrbach i Timothée Chalamet. 

Kilka tygodni temu do sieci trafiły pierwsze zdjęcia z planu, jednak film przez długi czas był owiany tajemnicą. Teraz znamy fabułę "A Rainy Day in New York". Wiele wskazuje na to, że nowa produkcja 81-letniego  Woody'ego Allena będzie ocierać się o kontrowersję. Jak podają "Page Six" i "Independent" ma to być opowieść o 42-letnim, dojrzałym mężczyźnie (w tej roli Jude Law), który związuje się z 15-letnią modelką (Elle Fanning)! Podobno w scenariuszu pojawia się kilka scen łóżkowych. Biorąc pod uwagę ile mówi się teraz o molestowaniu seksualnym (i skandalu z udziałem Harveya Weinsteina) oraz akcji społecznej #metoo to historia o seksie z małoletnią chyba nie jest najlepszym pomysłem.

Jude Law i Elle Fanning na planie filmu "A Rainy Day in New York"

Na dodatek Allen, zamiast stanąć po stronie ofiar podobno współczuje niesławnemu producentowi filmowemu i uważa, że te wszystkie akcje to "polowanie na czarownice" (w Hollywood na jaw wychodzą kolejne historie dot. molestowania czy przemocy seksualnej). Jeśli wczytamy się głębiej w biografię Woody'ego Allena to znajdziemy w niej m.in. zarzut o molestowanie postawiony przez jego adoptowaną córkę Dylan. Amerykanin nie dostał wyroku (nie znaleziono wystarczających dowodów), ale ograniczono mu kontakty z dziećmi. Według orzeczenia sądowego zachowanie Allena w stosunku do Dylan było "rażąco nieodpowiednie, i że należy podjąć środki, aby ją chronić". Za to w 1997 roku filmowiec ożenił się ze swoją adoptowaną córką, Soon-Yi Previn.