Kilka tygodni temu radiowa Trójka "pożegnała się" z Anną Gacek - stacja rozwiązała umowę z dziennikarką w trybie natychmiastowym, nie zostawiając jej możliwości pożegnania się ze słuchaczami. Po głośnym sprawie z Polskiego Radia zdecydował się odejść Wojciech Mann, a zaraz po nim zrezygnowało też kilku innych radiowców, w tym Jan Młynarski, Waglewscy i Gaba Kulka. Nie zniknęli jednak całkowicie z eteru: część z nich postanowiła prowadzić swoje nowe programy w sieci. 

Teraz wielu byłych dziennikarzy Trójki będzie można usłyszeć w nowym projekcie. Z inicjatywy grupy Ratujmy Trójkę ma powstać zupełnie nowe radio, które pod nazwą Nowy Świat zadebiutuje już wkrótce.  - by jednak mogło się utrzymać, będą potrzebne niezbędne środki. W tym celu powstała nawet zbiórka na stronie patronite.pl. "Według naszych obliczeń, będziemy potrzebowali 250.000 zł miesięcznie. Jeśli uda nam się w ciągu 30 dni zebrać tę kwotę i uzyskamy pewność, że zadeklarowane przez Państwa donacje osiągną tę samą wielkość w kolejnych miesiącach - rozpoczniemy działalność. W maju zakupimy niezbędny sprzęt, znajdziemy odpowiedni lokal, a w czerwcu rozpoczniemy nadawać program" można przeczytać na stronie zbiórki, która uruchomiona została 16 kwietnia i w niecałe dwa dni zebrała już ponad 280 tysięcy złotych od blisko tysiąca patronów.

Wojciech Mann zakłada kanał na YouTubie, konto na Instagramie (a w przyszłości być może internetowe radio)>>

Kto dokładnie stoi za przedsięwzięciem? Udziałowcami spółki Ratujmy Trójkę są m.in. Wojciech Mann, Magda Jethon, Jan Chojnacki i Piotr Jedliński.

Co więcej, chęć współpracy z radiem Nowy Świat zgłosiło wielu dziennikarzy związanych w różnym czasie z Trójką - wśród nich wymienia się takie nazwiska, jak Jerzy Sosnowski, Małgorzata Maliborska, Fisz, Anna Krakowska, Wojciech Waglewski. "Do tego grona dołączą też ci, którzy w różnych okresach mieli swój istotny udział w tworzeniu Trójki, jak Joanna Kołaczkowska czy Piotr Bukartyk. Będą z nami też dziennikarze i osobowości spoza PR3 – Eliza Michalik, Grzegorz Markowski, Katarzyna Kasia, Jose Torres, Krzysztof Łuszczewski czy Jah Jah Frankowski, jak również swoje wsparcie zadeklarowali Wojciech Malajkat, Krystyna Kofta i Zbigniew Zamachowski" dodają organizatorzy. 

Nowy Świat ma być nie tylko zupełnie nowym radiem, ale też opartym na najlepszych tradycjach "dawnej Trójki". Poza tym - dzięki utrzymywaniu się z wpłat od słuchaczy stacja ma szansę zachować swoją niezależność.