Jak donosi serwis wirtualnemedia.pl, dziennikarze z redakcji muzycznej radiowej Trójki odmówili prowadzenia audycji zamiast Anny Gacek. Wieloletnia dziennikarka Programu III Polskiego Radia w poniedziałek otrzymała wypowiedzenie ze skutkiem natychmiastowym. O tej kontrowersyjnej decyzji poinformowała na swoim Facebooku. Dziennikarka opublikowała zdjęcie, na którym celebruje 19 lat spędzonych w radiowej Trójce z takim komentarzem:

Dziś nie usłyszymy się w Aksamicie. Jutro nie będzie mnie w Tonacji. W czwartek nie poprowadzę Do Południa. Decyzją Prezes Polskiego Radia - ze skutkiem natychmiastowym - nie ma dla mnie miejsca na antenie Trójki - napisała Anna Gacek.

Rzeczniczka prasowa Polskiego Radia, twierdzi jednak, że Anna Gacek nie została zwolniona, tylko wygasła jej dotychczasowa umowa z nadawcą. Anna Gacek miała otrzymać inną propozycję, ale tej oferty nie przyjęła.

Dziś na profilu Anny Gacek pojawiło się oświadczenie dziennikarki i Wojciecha Manna, z którym wspólnie prowadziła audycję "W tonacji Trójki": 

Ktoś, kto ma co prawda władzę, ale nie ma wyczucia i nie rozumie radia, zakazał Ani występów na antenie - powiedział Wojciech Mann. 

Wojciech Mann powiedział także, że o dalszych decyzjach poinformuje w środę 11 marca.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Anna Gacek (@annaagnieszkagacek) Mar 10, 2020 o 3:41 PDT

Dziennikarka prowadziła takie audycje jak „Aksamit”, „W tonacji Trójki” z Wojciechem Mannem, „Do południa” oraz autorskie wywiady w Trójce. Decyzję o zmianach personalnych podjęła Agnieszka Kamińska, nowa prezes Polskiego Radia, która zastąpiła na tym stanowisku Andrzeja Rogoyskiego. Anna Gacek nie otrzymała nawet szansy pożegnania się ze swoimi fanami na antenie. 

Słuchacze w geście protestu w komentarzach na Facebooku i Twitterze Trójki zostawiają hasztag #AnnaGacek #KogoNieSlychac. Demontaż "kultowej" ekipy Trójki trwa jednak od dawna. Z radia odeszli już m.in. Artur Andrus, Bartek Chaciński, Magda Jethon, Robert Kantereit, Michał Nogaś, Jerzy Owsiak czy Marek Lehnert.