Woda jest podstawowym składnikiem ludzkiego organizmu i stanowi aż 60% masy naszego ciała. Jej zadaniem jest wypłukiwanie toksyn, transportowanie składników odżywczych do komórek, nawilżanie naszej skóry, oczu, gardła. Niedostarczanie odpowiedniej ilości wody może prowadzić do odwodnienia, ale już niewielki deficyt wody w organizmie sprawia, że czujemy się zmęczeni i nie mamy dostatecznej ilości energii do działania.

Poprzez oddychanie, korzystanie z toalety i pocenie się sprawiamy, że woda bardzo łatwo ucieka z naszego organizmu. Aby nasze ciało działało sprawnie, naszym obowiązkiem jest uzupełnianie płynów w różnej postaci. Możemy je przyjmować wraz z pożywieniem lub przez picie wody.

Każdy z nas ma inne zapotrzebowania na nawodnienie, zależne od trybu życia, jaki prowadzimy. Osoby bardzo aktywne, potrzebują jej więcej, niż osoby prowadzące siedzący tryb życia. Przy tym ostatnim należy wyjątkowo pilnować się, by sięgać po wodę, gdyż nasze pragnienie bardzo rzadko odezwie się do nas samoczynnie. Warto mieć zawsze pod ręką pełną szklankę wody i sięgać po nią jak najczęściej. Plusem jest fakt, że częstsze wizyty w toalecie zmuszą nas do odejścia sprzed monitora, pozwalając nam przy tym na króciutką przerwę.

Picie wody wspomaga odchudzanie, ponieważ nie dość, że pozbywa się toksyn z naszego organizmu, to jeszcze zapewnia uczucie sytości i uczucie wypełnienia żołądka na wyjątkowo długi czas. Dodatkowo oczywiście nie posiada kalorii, jest zdrowa i tania. Gdy podczas odchudzania pijemy za mało wody, zakwaszamy swój organizm. Kwasy odkładają się w stawach i tkankach w postaci soli, niszcząc tym strukturę komórek.

Wbrew pozorom, z wodą nie można przesadzać. Jej nadmiar wypłukuje z nas także dobre sole mineralne i zaburza równowagę elektrolitową, rozcieńczając płyny, które aby mogły poprawnie funkcjonować, muszą zachować odpowiednie proporcje znajdujących się w nich składników. Przyjmuje się, że przy standardowej aktywności, należy wypijać dziennie 1 litr wody na 30 kilogramów masy ciała. Ważąc więc 60 kg, idealną ilością będą 2 litry. Oczywiście w przypadku jakiegokolwiek treningu, czy nadwyrężenia organizmu, zapotrzebowanie wzrasta.

Najlepszym momentem na picie wody jest poranek. Właśnie wtedy po całej nocy, nasz organizm jest wyjątkowo odwodniony. Aby wiedzieć jaką ilość wody należy wypić zaraz po przebudzeniu, wynik z poprzedniego równania należy podzielić na trzy. Więc jeśli codziennie powinniśmy wypijać 2 litry, 0,7 litra powinniśmy uzupełnić zaraz po tym, kiedy otworzyliśmy rano oczy.

Prawdą jest także powiedzenie, że nie powinno się pić w trakcie posiłku. Taka czynność zmniejsza stężenie enzymów trawiennych, co ułatwia przetworzenie przyjmowanych posiłków. Najlepszym rozwiązaniem jest wypicie szklanki wody 10 min przed posiłkiem, powtarzając tą czynność 10 minut po posiłku. Dzięki odpowiedniemu nawodnieniu będziemy lepiej spać, chudnąć, a nasza skóra będzie jędrniejsza i bardziej nawilżona.

Gwiazdy i celebryci pojawiają się ciągle w towarzystwie butelki wody, propagując przy tym zdrowy tryb życia. Wybierają zawsze tą najlepszej jakości, sprawdzoną wodę marki Voss, którą możecie zakupić tutaj, za branie z nich przykładu odpłaci się nam skóra, włosy, błyszczące oczy i całe ciało.

Nawyk przyjęcia dużej ilości wody jest trudny do wyrobienia. Jednak sprawę ułatwia na przykład dodanie do niej owoców dla ulepszenia smaku, picie jej małymi łyczkami przez cały dzień oraz kupowanie jej w bardzo atrakcyjnych i schludnych butelkach, traktując wodę jako swoje obowiązkowe akcesorium tego i nie tylko tego sezonu.