Jak skutecznie ćwiczyć przed komputerem radzi Paweł Ancukiewicz, trener osobisty, autor projektu Healthy Lifestyle:

Żyjemy w wygodnych czasach. Możesz włączyć komputer i ćwiczyć. Bez żadnych kosztów, bez wychodzenia z domu i bez najmniejszego skrępowania obcymi na siłowni. Jest jedno „ale”. Ćwiczenia z internetowym trenerem nie zwalniają cię ze spotkania z trenerem realnym, bo umówmy się, jakkolwiek świetne i skuteczne będą internetowe treningi, nigdy nie będą zindywidualizowane. Różnimy się wagą, wzrostem, stanem zdrowia i kręgosłupa. Nie wszystkim służą te same ćwiczenia. Mogą powodować kontuzje lub nie dawać oczekiwanych efektów. Namawiam do ćwiczeń absolutnie, ale jak zwykle do rozsądnych! Dlatego jeśli zamierzasz ćwiczyć przed ekranem komputera, spotkaj się wcześniej z trenerem, który doradzi ci, czy modny trening w internecie jest dobry dla ciebie i podpowie, jak wykonywać ćwiczenia. Będą efekty!

5 zasad bezpiecznego treningu

1. Sprawdź, kim jest twój internetowy trener, jego dokonania i filozofie zdrowego stylu zycia.
2. Jeśli nie możesz wykonać jakiegoś ćwiczenia, nie rób go na siłę! Możesz sobie tylko zaszkodzić.
3. Pamiętaj, że ćwiczenia bez zdrowej diety nie mają sensu.
4. Jeśli masz przeciwwskazania do wykonywania określonych ćwiczeń, skonsultuj się ze specjalistą.
5. Spotkaj się z trenerem osobistym raz w miesiącu. Sprawdzi twoje postępy, naprawi błędy w treningach.

Najlepsze wirtualne treningi według rankingu ELLE:

1. EWA CHODAKOWSKA

Jej legendarny 45-minutowy „Killer” i „Skalpel” to opcja dla wytrwałych. Ciężkie, męczące, ale warte wysiłku. Wzmacniają mięśnie,rzeźbią sylwetkę, usuwają odporny na wszystko inne tłuszczyk z brzucha.

2. NATALIA GACKA
Jej intensywne treningi dają niezły wycisk i jeszcze lepsze efekty. Po tych na brzuch w końcu widać talię! A dzięki 15-sekundowym przerwom i minirozciąganiu po każdej sekwencji prawie nie ma zakwasów.

3. MEL B
Uwielbiamy za krótkie, 10-minutowe treningi. I najlepsze kardio w internecie. Jednoczesnie odchudza i rzeźbi mięśnie. Fajnie, że można je cwiczyć w wersji dla początkujacych, a także dla zaawansowanych.

4.TIFFANY ROTHE
Ekspertka od jędrnych pośladków. Jej słynny 10-minutowy trening „Booty Shaking” z elementami salsy i twerkowania unosi pośladki i likwiduje boczki już w trzy tygodnie w atmosferze świetnej zabawy.

Marta Rudowicz i Olga Piontek