Salony fryzjerskie wciąż są zamknięte, ale fryzjerzy nie pozostają bierni - w przyszłym tygodniu wezmą udział w wyjątkowym, wirtualnym, charytatywnym festiwalu fryzjerskim - Hairdressers United. Henkel Beauty Care Professional chcąc wyrazić solidarność ze wszystkimi stylistami włosów i być blisko nich zaprosił największe osobowości fryzjerskie z całego świata do udziału w transmisji na żywo. Polskę będzie reprezentować Marta Zawiślańska - stylistka włosów gwiazd, założycielka Atelier Stylissimo, ambasadorka marki AUTHENTIC BEAUTY CONCEPT.

Czego dowiemy się z transmisji? Styliści poruszą kwestię koloryzacji włosów, w tym np. technik blond, balayage lub łączenia kolorów, strzyżenia i stylizacji, z uwzględnieniem technik barberskich, upięć, uwzględniając trendy ślubne, a także tego co nas ostatnio ciekawi najbardziej - fal i warkoczy (to idealny czas, żeby poćwiczyć układanie włosów przed latem!).

Charytatywne 24 godziny

Festiwal to nie tylko okazja dla fryzjerów do zaprezentowania swoich umiejętności i przeszkolenia widzów, ale także zebrania pieniędzy na cele charytatywne i pobicia rekordu Światowego Rekordu Guinessa w kategorii "najdłuższe, wirtualne, edukacyjne szkolenie fryzjerskie transmitowane przez internet".

Henkel razem z Fundacją Fritz Henkel Stiftung zdecydował o przekazaniu 100 tysięcy euro na cele charytatywne. Ta kwota zostanie podzielona i po konsultacjach z regionami, trafi na konta organizacji charytatywnych takich jak Czerwony Krzyż czy United Ways. 

Hairdressers United 

Wykorzystując moc mediów społecznościowych, 24-godzinne wydarzenie będzie odbywało się 5 maja od godziny 7:00 na profilach Stylistów na Instagramie – jako „Relacja na żywo” i retransmitowane w czasie rzeczywistym na kanał na YouTube, który zostanie podany bliżej wydarzenia w mediach społecznościowych marek. Każdy ze Stylistów będzie miał 45 minut, aby opowiedzieć o swojej pasji i zaprezentować swoje umiejętności na żywo.Śledź swoje ulubione marki Henkel Beauty Care Professional na Instagramie, aby dowiedzieć się więcej! 

W festiwalu wezmą udział takie marki, jak Schwarzkopf Professional, AUTHENTIC BEAUTY CONCEPT, JOICO, INDOLA, Kenra, Sexy Hair, #MyDentity, Pravana i Alterna.

Schwarzkopf Professional będą reprezentować międzynarodowi Ambasadorzy z Wielkiej Brytanii Lesley Jennison (@lesleyjennison) oraz Tyler Johnston (@tylerjohnstonhair), USA - Linh Phan (@bescene), Brazylii - Natan Correia (@natancorreia) oraz współpracujący, kreatywny zespół z Hiszpanii - X-presion (@xpresioncreativos). Markę AUTHENTIC BEAUTY CONCEPT przedstawi wspomniana wcześniej Marta Zawiślańska (@da_midays) oraz Globalna Advocate Hester - Wernert Rijn (@hesterwernert). 

W wydarzeniu wezmą udział także Larisa Love (@larisadoll), Denis Shefel (@shefeldenis), Lo Wheeler (@lo_wheelerdavis), Antonio Estrada (@antestradahair), Guy Tang (@guy_tang), Taylor Rae (@taylorrae_hair) oraz  Paul Wintner (@wehostylist).