Nów Księżyca w Baranie 2021 - kiedy?

Nów i pełnia Księżyca to kluczowe zjawiska zachodzące na niebie każdego miesiąca. Nowie są zawsze okresem odnowy, końcem i początkiem lunarnego cyklu. W tym czasie sadzimy przysłowiowe nasiona. Manifestujemy intencje, które mają przynieść rozkwit w kolejnym półroczu. Kwietniowy nów przywita nas w poniedziałek 12 kwietnia o godzinie 04:31. Odbędzie się w znaku Barana, pierwszym stworzeniu na kole zodiaku. Zapowiada potężny czas odrodzenia, ponieważ w tym samym czasie Słońce, Wenus i Merkury również stacjonują w ognistym Baranie. 

Nowie księżyca to nowe początki, a Baran symbolizuje świeży start. 

Nów Księżyca w Baranie 2021 - co oznacza?

Nów w Baranie przynosi coś świeżego, pionierskiego i ekscytującego. Już w tym tygodniu możemy po raz pierwszy doświadczyć jakichś nowych sytuacji. Dostrzeżemy możliwości, które są przed nami lub wpadniemy na innowacyjne pomysły. Poczujemy gotowość do przejęcia kontroli, aby dokonać dużych, odważnych zmian. Niestety, Baran ma też swoje wyzwania. Jego władcą jest gniewny Mars, w astrologii znany jako "Planeta Wojny", ze względu na swój krwistoczerwony kolor. Baran szarżuje. Stawia czoła wszystkiemu, co stoi mu na drodze. Kwietniowy nów może wydobyć z nas złość skumulowaną głęboko w środku. Agresja, frustracja i wszystkie inne wątpliwe emocje spróbują znaleźć ujście na zewnątrz. Lepiej powstrzymać się od mówienia przykrych słów pod wpływem emocji, bo te mogą mieć opłakany skutek. 

Dostrzegajmy pozytywy każdej sytuacji, nie dopuszczając do siebie negatywu Marsa.

Nów Księżyca w Baranie 2021 - jak go przeżyć?

Zwroty akcji, które wydarzą się w tym nowiu, będą zaproszeniem, żeby poznać prawdę. Dowiedzieć się, kim naprawdę jesteśmy lub z kim żyjemy pod jednym dachem. Prawdy, jakie za chwilę wyjdą na jaw, mogą być głosem naszego ego. Wymagają odwagi, żeby im przewodzić. Jeśli uszanujemy swoje autentyczne "ja" i pragnienia płynące od wewnątrz, pod wpływem zjawiska osiągniemy spokój. Jeśli natomiast działamy wbrew naszej wewnętrznej uczciwości, duchowa równowaga zostanie zakłócona. Bądź wierna temu, co mówi twoje serce. 

Baran to energia ognia, która daje siłę, odwagę i motywację.

Baran służy ustalaniu nowych zamiarów. Wykorzystajmy energię nowiu do planowania z wyprzedzeniem i manifestowania tego, czego pragniemy od swojej przyszłości. Znak ognia napędza nas w tak wielu obszarach, że nie powinnyśmy mieć problemu z motywacją. Obudźmy ambicję i przystąpmy do działania. To najlepszy moment w roku na pracę z Księżycem, który pomoże nam spełnić każde marzenie.

Nów Księżyca w Baranie 2021 - jak wpłynie na zodiak?

Kwietniowy nów szczególnie wpłynie na kilka znaków zodiaku. Baran będzie w swoim żywiole i otworzy przed sobą wiele nowych możliwości. Oby tylko nagły przypływ energii nie podsycił jego negatywnych cech. W przeciwnym razie stanie się nietaktowny, czym tylko nadmucha wielki konflikt. Czekają go trudne momenty, w których powinien dążyć do równowagi. 

Znaki ognia będą w swoim żywiole. Ziemia i woda stoczą walkę z płomieniem.

Wrażliwe Ryby i Rak nie współgrają z ognistym temperamentem Barana. Przy tak dużej energii tego znaku, świat wokół wyda im się szorstki. Byk też może mieć problem z dostosowaniem się do wibracji tego zjawiska. Ten nieznoszący pośpiechu znak w trakcie nowiu zacznie mieć problemy z koncentracją. Motywacja i działanie Barana raczej mu się nie udzielą. 

Retrogradacje planet w kwietniu 2021 >>