Lumecca Inmode  to zabieg wykonany za pomocą urządzenia izraelskiej firmy Inmode specjalizującej się w sprzętach odmładzających skórę. Dzięki specjalnej technologii hybrydowego IPL aparat zamyka naczynia i likwiduje zmiany pigmentacyjne znacznie skuteczniej i bezpieczniej od innych, podobnych urządzeń. Specjalnie dobrana długość fali światła (IPL), odziaływująca na barwnik w naczyniach i przebarwieniach, pozwala na szybkie i długotrwałe rezultaty. Jeśli więc problemem są rozszerzone naczynia i przebarwienia posłoneczne jednocześnie, Lumecca Inmode jest idealnym rozwiązaniem. Dodatkowym bonusem jest fakt, że działanie zabiegu nie ogranicza się jedynie do powierzchni skóry, ale także ją ujędrnia.   

Jak wygląda zabieg? Pytamy chirurga plastyka dr Artura Bromę z kliniki METAMORFOSIS - Chirurgia Jednego Dnia 

Skóra twarzy, dekoltu, dłoni, nóg lub ramion zostaje naświetlona podczas 20 minutowego zabiegu. Tuż po, jest lekko zaczerwieniona i rozgrzana, zupełnie jak po zbyt długim opalaniu. Ma jednak zupełnie inne działanie niż słońce - likwiduje te zmiany, które zostały wywołane narażeniem jej na działanie promieni słonecznych. Po mniej więcej godzinie podrażnienie ustępuje, a w przeciągu doby lub dwóch, naświetlone przebarwienia lekko ciemnieją. Następnie ulegają złuszczeniu w naturalnym procesie regeneracji skóry.

Kiedy widać pierwsze efekty?

Efekt napięcia widoczny jest natychmiast. A po kilku dniach, skóra staje promienna, gładsza, jaśniejsza, a jej koloryt wyrównany. Zamknięte naczynka znikają po około dwóch tygodniach. Doskonałe napięcie skóry, efekt rozjaśnienia i wyrównania kolorytu , to powód dla którego  Lumecca Inmode to zabieg bardzo chętnie wykonywany przez amerykańskie gwiazdy, których wygląd jest nieustannie poddawany ocenie na czerwonym dywanie.

Ile potrzeba zabiegów ?

Zazwyczaj już po jednym spotkaniu, pacjentka zauważa znaczną poprawę  wyglądu i kolorytu skóry. Każdy przypadek jest jednak inny, mniej lub bardziej złożony, a objawy nasilone i bywa, że zabieg należy powtórzyć kilka razy.

O czym pamiętać przed i po zabiegu?

Najważniejsze jest unikanie słońca, które odpowiada za powstawanie przebarwień i popękanych naczynek. Miesiąc przed zabiegiem należy pamiętać o tym aby się nie opalać. Natomiast po zabiegu, na co dzień, stosować wysokie filtry. Skóra na pewno odwdzięczy się doskonałą kondycją - będzie rozjaśniona i promienna.