Serialowa ofensywa Canal+ trwa w najlepsze. Kilka miesięcy temu do oferty stacji dołączyły między innymi „Klangor”, „Kruk: Czorny woron nie śpi”, niedawno również „Planeta Singli. Osiem historii”, a jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia widzowie będą mogli zapoznać się z jeszcze jedną ciekawą produkcją. Jest nią „Wilk” – miniserial, który został stworzony wspólnie przez Canal+ Polska oraz Papaya Films.

Wilk – o czym jest ten serial?

„Wilk” to historia typu „coming of age”, a więc o przejściu z wieku nastoletniego w dorosłość. Nie chodzi oczywiście jedynie o kwestię metryki, a o problemach wynikających z konieczności zmiany podejścia do wielu spraw. W opisie produkcji czytamy:

Jedna impreza nieoczekiwanie zmieni życie nastoletniego Tymona, komplikując jego relacje z bliskimi. Tymczasem wokół wszystkich narasta realne zagrożenie wynikające z fali społeczno-politycznych napięć. Ludzie masowo wychodzą na ulice. Chłopak i jego żyjący we własnym, hermetycznym świecie przyjaciele, muszą zdecydować, czy postawa biernych obserwatorów zmieniającej się na ich oczach rzeczywistości im wystarcza.

Wilk – obsada i data premiery

W rolę główną, czyli wspomnianego Tymona wcieli się Sebastian Dela – młody aktor, znany przede wszystkim z występu w filmie „W lesie dziś nie zaśnie nikt” oraz serialu „W głębi lasu”. W serialu zagrały również Wiktoria Supryn i Weronika Dzierżyńka, a także Borys „Bedoes” Przybylski – niezwykle popularny raper, który po raz pierwszy próbuje swoich sił jako aktor. W produkcji znalazło się też miejsce dla bardziej doświadczonych aktorów i aktorek, w tym między innymi dla Agaty Kuleszy, Grzegorza Damięckiego, Magdaleny Boczarskiej i Grzegorza Małeckiego.

„Wilk” jest również serialowym debiutem Jana Dybusa. 24-letni reżyser do tej pory pracował głównie jako autor krótszych, cyfrowych form – zajmuje bowiem stanowisko Content Creatora w Papaya Films. Za warstwę muzyczną serialu odpowiadają między innymi wspomniany Bedoes, a także Schafter, Lanek, grupa OIO oraz formacja Lordofon.

W „Wilku” widać cały ten emocjonalny rollercoster, który towarzyszy dorastaniu. Do tego w tle konflikt pokoleń podsycany postaciami despotycznego ojca i matki, która nie potrafi odnaleźć się w życiu. Wszystko pokazane bez naciągania, cenzury i w idealnych proporcjach.

mówi o serialu jego producent Kacper Sawicki.

Cały sezon serialu „Wilk” będzie można oglądać od 20 grudnia w serwisie CANAL+ online na canalplus.com. Premiera wszystkich odcinków na CANAL+ PREMIUM 22 grudnia od godz. 22:30.