Secenariusz do serialu o Audrey Hepburn napisali syn aktorki Luca Dotti i włoski dziennikarz Luigi Spinola. Wiemy już niemal na pewno, że seria będzie włoskojęzyczna, ale o jej międzynarodowy sukces zapewne zadba konsorcjum Fremantle, do którego należy mający siedzibę w Rzymie Wildside. Seriale wyprodukowane pod tym dachem były już sprzedawane platformie HBO i telewizji RAI, a producenci Mario Gianani i Lorenzo Mieli mają podobno coraz większe ambicje jeśli chodzi o dystrybucję swoich produkcji. I pracują z najlepszymi - obecnie reżyser Paolo Sorrentino realizuje formaty "The New Pope" i drugi sezon "My Brilliant Friend".

Czytaj też: Filmy o miłości >>

Prace nad serialem o Audrey Hepburn mają zacząć się w 2020 roku. Można podejrzewać, że w fabule pojawią się pogłębione wątki i anegdoty z życia aktorki, które jej syn zdradził światu, jeszcze zanim napisał scenariusz do serialu. A zrobił to w książce biograficzno-kucharskiej "Audrey at Home 2015". Luca Dotti jest dzieckiem z trwającego 10 lat małżeństwa gwiazdy i włoskiego psychiatry Andrei Dottiego, którego Hepburn poślubiła w 1970 roku.

Prawdopodobnie w serialu zobaczymy drogę Audrey do Oscarów, jej zamiłowanie do mody haute couture i hollywoodzkie perypetie, których była wdzięczną bohaterką. Uwielbiana przez krytyków, reżyserów i wielkich projektantów aktorka zmarła w wieku 63 lat.

My już szykujemy się na prawdziwą ucztę wizualną, bo serial nie obędzie się bez rozbudowanej i wymagającej kostiumografii. Stylizacje Audrey Hepburn wpisały się w historię mody i kreowały trendy. Niezależnie od tego, czy były to kreacje od Huberta de Givenchy, które trafiły na plan "Sabriny", czy szerokie spódnice od Edith Head odpowiedzialnej za kostiumy w "Rzymskich wakacjach". W galerii typujemy te, które po prostu muszą pojawić się na ekranie.