Nowy rok to nowy początek i nowa dawka astrologicznych wydarzeń. Styczeń tylko pozornie wydawał się spokojny. Przed nami pierwsza pełnia Księżyca 2022, której sama nazwa budzi emocje. Chodzi o zimowy Wilczy Księżyc mający potężne znaczenie duchowe. Gdy tarcza Luny osiągnie swój blask 18 stycznia, zmierzymy się ze swoimi najgłębszymi lękami. Zestroimy się z pierwotnym instynktem. Zaciekle zawalczymy o swoje wyższe dobro. W astrologii faza pełni wiąże się ze wzrostem energii i napięcia. Doprowadza nasze emocje do skrajności. Jednak dzięki niej otrzymujemy moc, by uwolnić się od dawnych uczuć. Właśnie wtedy kończymy stary rozdział. Zatrzaskujemy pootwierane furtki. 

Wilk stawia czoła lękowi. Jego pełnia pomoże nam w walce z własnym mrokiem.

Podczas pełni Wilczego Księżyca emocje osiągną punkt kulminacyjny. Zmierzymy się z mrokiem drzemiącym pod powierzchnią. Praca z magią Luny to świetny sposób na pogłębienie swoich mistycznych praktyk. Dowiedz się, jak bardziej świadomie przeżyć pierwszą pełnię w nowym roku. 

Wilczy Księżyc, czyli pełnia księżyca w Raku

Nazwa "Wilczy Księżyc" od razu przywołuje mroczną atmosferę styczniowych nocy, nadając ton nadchodzącym wydarzeniom. Otóż nasi przodkowie kojarzyli styczeń z czasem, kiedy wilki nieustannie wyły, kręcąc się wokół wsi. Rozpoczynały swój sezon lęgowy, przez co dramatycznie szukały pożywienia. Nikt o tej porze roku nie chciał się znaleźć oko w oko z tym głodnym drapieżnikiem. Dziś wiemy, że podczas styczniowej pełni warto zaufać swoim zwierzęcym instynktom. Lepiej podejmować odważne decyzje i głośno manifestować marzenia. Co ciekawe, w tym roku Wilczy Księżyc to astrologiczna pełnia księżyca w Raku

Tak jak wilki wyją do Księżyca, tak i my zawyjemy w trakcie tej pełni. 

Tak, Wilczy Księżyc połączy się z symboliką matczynego Raka. Będzie dotyczyć ochrony, bezpieczeństwa i wzmacniania bliskich więzi. Ponieważ słońce obecnie znajduje się w ziemskim znaku Koziorożca, spędzamy ten miesiąc skupiając się na sprawach materialnych. Rak pojawi się w naszym życiu po to, aby obudzić głębsze uczucia i podkreślić problemy związane z rodziną. Sprawi, że staniemy się bardziej wrażliwi. Zaczniemy poszukiwać ukojenia w swoim sercu lub ramionach ukochanej osoby. Księżyc jest planetą rządzącą Rakiem. Pełnia w tym znaku wzmacnia jego siłę. Jeśli planujesz rytuał na ten czas, skorzystaj z żywiołu wody, np. biorąc oczyszczającą kąpiel. Zapal kilka świec i skup się na swoich intencjach związanych z Luną. Pozwól, aby wszystkie twoje obawy spłynęły razem z wodą. Puść to, czego już sobie nie życzysz, kąpiąc się w metaforycznym świetle księżyca.

Pełnia Wilczego Księżyca - wpływ na emocje i duchowość

Chociaż Księżyc osiągnie szczyt 18 stycznia, wpływy Wilczej Pełni odczujemy na cztery dni przed tym zjawiskiem. Powietrze stanie się ciężkie, co oznacza, że ​​musimy podjąć świadomy wysiłek, aby otrząsnąć się ze wszystkiego, co jest duszące czy osłabiające. Powodem tego będzie planeta Pluton, która zbliży się do Luny, wywierając swój wpływ na jej wrażliwe energie. Pluton jest planetą mocy. Skieruje naszą uwagę tam, gdzie czujemy potęgę lub bezsilność. Odczuwalna presja może się zaostrzyć, szczególnie w związkach. W tym czasie warto poszukać spokoju, niezależnie od atmosfery. Wszelki ruch okaże się uzdrawiający, dlatego lepiej nie tkwić w jednym miejscu. Taniec, bieganie, spacerowanie, pływanie i lekka gimnastyka pomogą nam uwolnić się od nagromadzonego poczucia niepokoju.

Jak współpracować z energią pełni w Raku?

Użyj energii pełni księżyca do pracy nad uwolnieniem. Zapisz swoje przemyślenia na kartce papieru, a następnie ceremonialnie je spal. W ten sposób symbolicznie oczyścisz się z tego, co już ci nie służy. W trakcie Wilczej Pełni poczujemy słodkie wpływy Neptuna. Planeta marzeń i duchowego rozwoju pośle w naszą stronę swoją wibrację bezwarunkowej miłości. Przypomni nam, że Wszechświat ma nas w swojej opiece. Nie jesteśmy sami, niezależnie od skali naszych problemów. Neptun pomoże nam załagodzić odczuwane napięcie. Dzięki niemu będzie nam łatwiej połączyć się ze swoim wyższym "ja". 

Pod wpływem Neptuna w pełni Księżyca warto praktykować rytuały, które łączą z intuicją. Wskazana jest medytacja czy stawianie kart tarota.

Energia Neptuna wesprze również kreatywne projekty, nad którymi chcesz pracować w nowym roku. W trakcie pełni możesz nieoczekiwanie otrzymać motywację do pracy twórczej. Jeśli coś najpierw domaga się ukończenia, znajdziesz siłę, by wreszcie to zrobić. Podsumowując, Wilczy Księżyc będzie mieszanką chaosu i harmonii. Połączy nas z naszą swoją wewnętrzną mocą. Przypomni o tym, że kosmiczne wsparcie spływa na nas ze wszystkich stron. 

Czego lepiej nie robić w trakcie pełni księżyca? >>