Masz problemy ze snem w tym tygodniu? Wilczy Księżyc zawiśnie na niebie już 10 stycznia o godzinie 20:21, toteż jego energię da się odczuć od kilku dni. Pierwsza w tym roku pełnia Księżyca zawdzięcza swoją nazwę ludowym przypowieściom o głodnych wilkach grasujących w ciągu zimy. Dawniej w tym czasie watahy zbliżały się do wsi, a ich ujadanie było słychać w środku nocy. Noworoczne zjawisko nosi również inne nazwy jak Stary czy Lodowy Księżyc

Pełnia Księżyca 2020 - dojdzie do zaćmienia

Pierwsza pełnia Księżyca w 2020 roku nie będzie tak jasna, jak się jej spodziewamy. W jej trakcie dojdzie do półcieniowego zaćmienia satelity Ziemi. Przez to dużo straci na swoim blasku, ale nadal będzie widoczny na niebie. Najlepiej podziwiać go poza miastem. Zaćmienie Księżyca wpłynie także na nasze zachowanie. Odczujemy zwiększony niepokój lub niczym nieuzasadnione obawy. Możemy zauważyć, że kłębi się w nas lęk przed nieznanym. Na szczęście to tylko przejściowy efekt tej niezwykłej, styczniowej pełni. 

Pełnia Księżyca 2020 - jak na nas wpłynie?

Styczniowa pełnia wystąpi w znaku Raka. Będziesz przez to szczególnie wrażliwa i emocjonalna. To czas, by nauczyć się wybaczać oraz zapominać, aby uniknąć stanów depresyjnych spowodowanych nadmiernym przejmowaniem się. Dzięki bogatej manifestacji emocjonalnej obudzisz w sobie prawdziwe poczucie przynależności do wszechświata. Być może właśnie teraz poczujesz, że uwalniasz się od tego, co cię krępuje. Zjawisko zaćmienia zwykle przynosi nam losowe wydarzenia, toteż bądź otwarta na to, co zgotuje ci Wszechświat. Zodiakalny Rak ma wrażliwą naturę. Księżyc w jego sile jest łagodny i uzdrawiający. Poświęć najbliższe dni na rytuały służące regeneracji. 

Pełnia Księżyca 2020 - pokonaj strach

Kiedy wilki wyją do Księżyca, większość z nas ma ochotę zawinąć się w kłębek i najlepiej zapaść w zimowy sen. Zaczniesz kwestionować swoje bezpieczeństwo na każdej płaszczyźnie życia. Możesz nagle poczuć lęk, gdy będziesz wracać z pracy późną porą, zagrożenie w związku lub obawy o karierę. Pamiętaj, że to przejściowe. Jeśli jednak chcesz wzmocnić swoje bezpieczeństwo, przeznacz czas wolny na trening, medytację oraz stworzenie listy tego, co na pewno ci nie służy. Początek nowej dekady to czas oczyszczania przestrzeni z toksyczności. Teraz każda zmiana z dobrą intencją powinna wyjść ci na lepsze.

Pełnia Księżyca 2020 - kiedy spodziewać się następnej?

Następna pełnia Księżyca w tym roku pojawi się na niebie 9 lutego w znaku Lwa. Jej blask sprawi, że zechcesz wkroczyć na piedestał i skierować na siebie światło reflektorów, ale będziesz też ostrożna wobec krytyki. Do tego czasu rób wszystko, co trzeba, aby wzmocnić swoje poczucie bezpieczeństwa oraz zwiększyć swoją samoocenę.