Koniec plotek i zgrzytania zębów! Serial "Wielkie kłamstewka" już niedługo trafi do kanału HBO. Na 2. sezon produkcji opartej na słynnej książce, czekają fani na całym świecie. I to niecierpliwie. Plotek było sporo, ale producenci co jakiś czas przemycali kolejne informacje. Np. o obsadzie - od wielu miesięcy wiadomo, że do ekipy dołączyła Meryl Streep. Przypomnijmy, "Wielkie kłamstewka" to oprócz "Gry o tron" jeden z najpopularniejszych seriali HBO ostatnich miesięcy, dlatego stacja postanowiła ujawnić oficjalny zwiastun i datę premiery na kilka godzin przed emisją pierwszego odcinka "Game of Thrones". 

Wielkie kłamstewka 2: obsada i niespodzianki dotyczące nowego sezonu

Jak już wspomnieliśmy, w serialu "Wielkie kłamstewka 2" zobaczymy również Meryl Streep. 68-latka wcieli się w Mary Louise Wright - teściową Celeste (Nicole Kidman) i matkę zmarłego (czy na pewno?) Perry'ego (Alexander Skarsgård). Kobieta zaniepokojona losem wnucząt przyjedzie do Monterey. 

Za reżyserię serialu "Wielkie kłamstewka" odpowiada tym razem Andrea Arnold ("American Honey", "Wichrowe wzgórza"). 57-latka wyreżyserowała wszystkie siedem odcinków według scenariusza napisanego przez Liane Moriarty (autorkę powieści) i twórcę show, Davida E. Kelly'ego. W obsadzie produkcji "Wielkie kłamstewka" znaleźli się: Reese Witherspoon, Nicole Kidman, Laura Dern, Shailene Woodley, Zoë Kravitz, Adam Scott, James Tupper, a także Jeffrey Nordling. Przez kilka miesięcy plotkowano, czy przypadkiem na plan nie powróci Alexander Skarsgård w scenach retrospekcyjnych.

"Na pozór w spokojnym nadmorskim miasteczku Monterey w Kalifornii wszystko wydaje się takie samo. Matki nadal kochają, wspierają mężów, dzieci są urocze, a domy są równie piękne. Ale noc szkolnej zbiórki pieniędzy zmieniła to wszystko, sprawiając że społeczność znana jako "Piątka z Monterey" - Madeline, Celeste, Jane, Renata i Bonnie - połączy się, aby zebrać kawałki ich zrujnowanego życia." - mogliśmy przeczytać w oficjalnym komunikacie HBO na temat serialu "Wielkie kłamstewka 2".

Wielkie kłamstewka 2: zwiastun serialu i data premiery

"Wielkie kłamstewka" powrócą jeszcze w tym roku, a dokładnie 9 czerwca 2019. HBO opublikowało również oficjalny trailer promujący 2. sezon serialu. 

Wielkie kłamstewka 2: książka i sukces serialu

"Wielkie kłamstewka" (po ang. "Big Little Lies") to ostatni hit HBO na podstawie bestsellerowej powieści Liane Moriarty o tym samym tytule. Pierwszy sezon serialu opowiadał historię mieszkańców miasteczka Monterey, a dokładnie trzech kobietach, których dzieci chodzą do tej samej szkoły. Gdy w miasteczku dochodzi do morderstwa, ich życie zmienia się całkowicie. Serial "Wielkie Kłamstewka" otrzymał aż osiem statuetek Emmy, cztery Złote Globy oraz dwie nagrody na SAG Awards 2018.