Zdjęcia do „Wiedźmina” realizowane były do tej pory na Węgrzech i na Wyspach Kanaryjskich, ale teraz pojawiły się informacje o tym, że ekipa filmowa „Wiedźmina” zawita również do Polski. W tym wypadku chodzi o zamek Ogrodzieniec, znajdujący się we wsi Podzamcze w województwie śląskim.

O tym, że Netflix nakręci zdjęcia właśnie w tym miejscu dowiedzieliśmy się najpierw na portalu Reddit, na stronie poświęconej serialowi. Spekulacje internautów zdaje się potwierdzać profil Lauren S. Hissrich (showrunnerki serialu) na Twitterze, na którym pojawiło się czarno-białe zdjęcie zamku, wpis na Instagramie jednej z aktorek, Therici Wilson-Read, a także informacja administratora samego zamku, który ma być przez kilka następnych dni zamknięty dla odwiedzających.

Historia zamku Ogrodzieniec sięga XIV wieku. Warto wspomnieć, że już wcześniej kręcono tam „Janosika” Jerzego Passendorfera, „Rycerza” Lecha Majewskiego oraz „Zemstę” Andrzeja Wajdy.

„Wiedźmin” – kiedy premiera?

Przypomnijmy, że serial ma się składać z ośmiu odcinków. Jego scenariusz serialu ma być rzekomo zgodny z książkami Sapkowskiego, co jest pewnym odstępstwem od gier studia CD Projekt RED. Sam pisarz współpracował z twórcami serialu jako konsultant kreatywny. „Jestem optymistą. Seria jest przygotowywana przez prawdziwych profesjonalistów” – powiedział jakiś czas temu Andrzej Sapkowski w jednym z wywiadów. Chwalił nie tylko pracę Hissrich, ale także przyznał, że wierzy w aktorskie zdolności Henry’ego Cavilla, który gra główną postać, czyli Geralta z Rivii.

„Wiedźmin” ma trafić na Netflixa w 2019 roku.