Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, nowy sezon serialu „Wiedźmin” zadebiutuje na Netfliksie 17 grudnia tego roku. Będzie to osiem odcinków, które będą kontynuacją historii, którą poznaliśmy pod koniec 2019 roku, czyli przy okazji premiery debiutanckiego sezonu serialu. Serialu, który oparty został o prozę Andrzeja Sapkowskiego, a który okazał się wielkim międzynarodowym sukcesem.

„Wiedźmin” – 2. sezon – zwiastun oraz fabuła

W sieci pojawiła się długo oczekiwana oficjalna zapowiedź nowej odsłony serialu „Wiedźmin”. Netflix kazał nam na wideo czekać stosunkowo długo, ale to w końcu się pojawiło. Niespełna trzyminutowe nagranie odpowiada na kilka nurtujących fanów serii pytań, choć – co oczywiste – nie zdradza zbyt wiele. Ciekawie prezentują się również efekty specjalne, które nie były najmocniejszą stroną pierwszej odsłony serialu. Wydaje się, że dysponujący większym budżetem twórcy odrobili tym razem pracę domową.

Oficjalny zwiastun 2. sezonu „Wiedźmina” znajdziecie poniżej:

Netflix jakiś czas temu zdradził, o czym będzie opowiadał nowy sezon. W oficjalnej zapowiedzi przeczytać możemy:

Przekonany, że Yennefer zginęła w bitwie o Wzgórze Sodden, Geralt z Rivii zabiera księżniczkę Cirillę w najbezpieczniejsze miejsce, jakie zna — dom jego dzieciństwa w Kaer Morhen. Podczas gdy za jego murami królowie, elfy, ludzie i demony walczą o panowanie na Kontynencie, Geralt musi chronić dziewczynę przed czymś o wiele groźniejszym: tajemniczą mocą, jaką skrywa w sobie księżniczka.

W 2. sezonie „Wiedźmina” pojawią się znani dobrze aktorzy: Hanry Cavill, Freya Allan, Anya Chalotra czy Joey Batey.

Kolejny sezon już zamówiony!

Netflix, który już po premierze debiutanckiego sezonu „Wiedźmina był zadowolony z oglądalności oraz zainteresowania produkcją, zapowiedział właśnie, że zamówił 3. sezon serialu. Niewiele na jego temat wiemy, ale ma podobno pojawić się już w 2022 roku. Oby tym razem pandemia nie pokrzyżowała planów twórców, którzy z tego powodu musieli aż o rok odroczyć premierę 2. sezonu „Wiedźmina”.