W tym momencie w waszych głowach pewnie pojawia się pytanie: „buty bez konieczności wiązania? To nic nowego. W dzieciństwie miałem trampki na rzepy". Sporo w tym racji. Swoją drogą, kto nie tęskni za praktycznymi modelami obuwia z młodości? Jednak sportowa marka z Oregonu poszła krok dalej. Jej nowy model został stworzony tak, żebyśmy nigdy więcej nie musieli schylać się w celu zapięcia obuwia.

Działanie GO FlyEase opiera się na technologii elastycznej podeszwy, która zwija się i i rozszerza w momencie zapinania. Efekt? Wystarczy włożyć stopy podobnie jak w klapki, a następnie docisnąć piętę do ziemi. But automatycznie dopasuje się do naszej stopy i usztywni się w rejonie pięty. Jeśli powyższy opis nie wyjaśnił wam do końca działania butów, obejrzyjcie poniższe wideo:

Co ciekawe, twórcy modelu wprost podkreślają, że projekt buta od początku powstawał z myślą o osobach z niepełnosprawnościami, które mają trudności z samodzielnym zapinaniem obuwia. Szybko okazało się jednak, że buty świetnie sprawdzają się także jako produkt dla innych grup klientów i cieszą się sporym zainteresowaniem. 

„W pewnym momencie badań nad zainteresowaniem naszym nowym produktem postanowiliśmy wysłać parę butów do kobiety w trzecim trymestrze ciąży, która miała trudności z pochylaniem się i zapinaniem butów. Okazało się, że produkt znacząco ułatwił jej życie, a ona nie chciała z niego zrezygnować nawet już po porodzie" – opowiada Sarah Reinertsen, utytułowana triathlonistka paraolimpijska i członkini zespołu tworzącego GO FlyEase.