Wenus w znaku Panny - niebo a ziemia 

Wenus, planeta namiętności, piękna, pieniędzy i związków, w tym tygodniu wkracza do znaku Panny, gdzie pozostanie przez niecały miesiąc. Ta astrologiczna bogini to jedno z dziesięciu ciał niebieskich, które znajdują się w horoskopie urodzenia. Reprezentuje naszą "miłosną naturę" - część osobowości decydującą o tym, co i kogo kochamy. To od niej zależy, w jakie wchodzimy relacje oraz w jaki sposób wyrażamy uczucia. Prowokuje nas do poszukiwania piękna, prawdziwego połączenia dusz i harmonii. Pomaga zrozumieć, co naprawdę oznacza inwestowanie w siebie czy innych. Gdy zasiedzi się w Pannie, Kapłance Ziemi, poprosi nas o wyrazy poświęcenia. Zachęci do oddania się ciału i zwalczenia destrukcyjnych kompleksów. Pora na nowo zakochać się w swoim najprawdziwszym, niedoskonałym (lecz cudownym!) "ja". 

Wenus w Pannie ma krytyczną postawę, która zachęca do długotrwałych zmian. 

Wenus w Pannie opowiada o sztuce kochania. Starożytni astrolodzy wierzyli, że ten niebiański aspekt symbolicznie pielęgnuje "ogrody naszego życia". Dba o życiodajną obfitość, którą zasila nas żywioł ziemi. Wszystko, od związków, po ciało, umysł, dom i finanse, zasługuje na naszą codzienną miłość. W czwartek 22.07 rozpocznie się czas sprzyjający wprowadzaniu dobrych zmian: zdrowej diety, rozpoczęciu regularnych treningów, oczyszczaniu organizmu czy nawet poprawie wyglądu w gabinecie estetycznym. 

Wenus w horoskopie - co dla ciebie oznacza? >>

Wenus w Pannie - pozytywy

Wenus w Pannie w każdym aktywuje wewnętrznego krytyka, który zechce udoskonalać nasz świat. Chociaż Panna nie należy do namiętnych znaków zodiaku, planeta miłości obudzi w nas potrzebę pokazywania uczuć poprzez pełne oddanie czy opiekę nad ukochaną osobą. Pora upewnić się, że nasz partner jest szczęśliwy i zdrowy. Otwórzmy się na swoje najbliższe otoczenie, żeby bezinteresownie pomagać ludziom. Wenus symbolizuje zmysłowość, pieniądze, luksusy oraz wypoczynek. W Pannie staje się perfekcjonistką, która bardzo poważnie traktuje relacje, robiąc wszystko, co konieczne, aby zadowolić swoją bratnią duszę. Słuchajmy drugiej połówki ze zrozumieniem, uważnie wychwytując najdrobniejsze wskazówki. Dzięki temu zdobędziemy się na trafione i przemyślane gesty miłości. Dołóżmy wszelkich starań, aby pocieszyć każdą osobę z najbliższego otoczenia potrzebującą naszego wsparcia. Solidna, niezawodna, zdyscyplinowana Panna to najlojalniejsza przyjaciółka ze wszystkich. 

Dobra strona Wenus w Pannie to sposób, w jaki zachęca nas do dogadzania tym, których kochamy. 

Wenus w Pannie - negatywy

Negatywne aspekty tego zjawiska? Wenus w Pannie ma skłonności do przesady. Denerwuje się, kiedy dawno obmyślony plan nie idzie po jej myśli. Nie lubi, gdy ktoś nie docenia jej tak bardzo, jak na to zasługuje. Potrzebuje dużo czasu dla samej siebie, aby przezwyciężyć rozczarowanie oraz przeżywane wewnętrzne trudności. Wenus w Pannie ma najwyższe oczekiwania nie tylko w stosunku do swoich działań, ale także postawy innych osób. Oznacza to, że stawia wysoką poprzeczkę i surowe standardy w miłości. Niektórzy nie spełniają jej wymagań. Może się zdarzyć, że w kolejnych tygodniach poczujemy, że nasz partner za mało się stara. Wtedy będzie nam ciężko nie skrytykować jego zachowania. W gruncie rzeczy zechcemy uzyskać to, co najlepsze, od ludzi, na których najbardziej nam zależy. 

Połączenie Wenus-Panna - najważniejsze zdarzenia

Podczas gdy Wenus będzie kontynuować swoją podróż przez Pannę, zmierzy się z kilkoma ważnymi zjawiskami, które wpłyną na nasze życie:

22 lipca przeciwstawi się Jowiszowi w Rybach. Przypomni nam, że sztuka kochania siebie oraz innych wymaga współczującego zrozumienia zarówno naszych mocnych stron, jak i postrzeganych słabości. Wszyscy jesteśmy w procesie odkrywania siebie, próbując odnaleźć swoje przeznaczenie. 

29 lipca stworzy kwadrat z północnym węzłem księżycowym. Tego dnia zrozumiemy, że nasze marzenia wcale nie są tak odległe, jak się wydaje. To powolna wyprawa krok po kroku, dzień po dniu, w której, zanim dojdziemy do celu, musimy puścić stare nawyki i przebyte złe doświadczenia. 

3 sierpnia zmierzy się z Uranem w Byku, zapraszając nas do wyrwania się ze starych wzorców relacji i miłości, aby osiągnąć w tej sferze lepszy wynik.

9 sierpnia przeciwstawi się Neptunowi w Rybach, podkreślając obszary naszego życia, w których fantazja tęskni za rzeczywistością. Dzięki pracy, cierpliwości i chęci pozbycia się złudzeń, urzeczywistnimy swoją wyśnioną wizję. 

11 sierpnia stworzy trygon z Plutonem w Koziorożcu, przypominając nam, że miłości nie można kupić, sprzedać ani kontrolować. To uczucie wymaga ciągłej wytężonej pracy, transformacji i chęci obu stron.

Wenus stacjonuje w Pannie - co teraz zrobić?

Aby wczuć się w nowe przesłania Wenus, warto zacząć od zadania sobie pytania: w jakiej sferze jesteś powołana do współczucia oraz cierpliwego angażowania się w związek? W jaki sposób możesz zrobić miejsce na codzienne rytuały, które wpłyną na zdrowie twojego ciała, umysłu i duszy? W tym szczególnym czasie należy pamiętać, że nauka miłości do samej siebie to powolny proces. Zachowaj spokój. Odłóż na bok krytykę. Pora połączyć się ze swoim wnętrzem, by wzmocnić swoje rzemiosło kochania. Użyj tego tranzytu, aby przywrócić harmonię, równowagę i oddanie w swojej codziennej rutynie. Dzięki temu zwiększysz swój urok osobisty. Jeśli przelejesz miłość na siebie, łatwiej będzie ci obdarzać nią innych.