Wenus w Byku 2021 - co oznacza ten tranzyt?

Wenus, planeta miłości, łączy siły z jednym ze swoich ulubieńców. Od 14 kwietnia do 8 maja będzie stacjonować w ziemskim znaku Byka, zachęcając nas do samouwielbienia i zanurzenia się w luksusach życia. Zmysłowy Byk to jeden z jej podopiecznych, którym naturalnie rządzi. Na jego terytorium Wenus działa ze zdwojoną siłą, obdarowując nas licznymi prezentami. Kilka kolejnych tygodni przyniesie najlepszy w tym roku czas na romans, flirtowanie, a nawet praktykowanie self-love. Ten pozytywny tranzyt krąży wokół pieniędzy, miłości, związków i innych przyjemności rzeczy związanych ze światem materialnym. 

Zmysłowa Wenus rządzi znakiem Byka i to właśnie z nim najlepiej wyraża swoją planetarną energię. W tym tranzycie każdy z nas poczuje się "jak w domu". 

Wenus w Byku to pobłażliwa energia, zaspokajająca zmysłowe pragnienia. Uczy, że nie ma nic złego w myśleniu o sobie czy zaspokajaniu swoich śmiałych życzeń. Poddaj się jej i nie pozwól, by ktokolwiek stanął ci na drodze do samorealizacji. Warto wiedzieć, że to zjawisko podkręca atmosferę panującą w sypialni. Byk jest znany z tego, że mógłby godzinami oddawać się pieszczotom, a Wenus wzmaga pożądanie, ujawniając naszą zwierzęcą seksualność. Kombinacja obu otwiera na bardziej zmysłowe doświadczenia. Zwalnia tempo po szybkim sezonie Barana, zwracając uwagę na długą grę wstępną. Stwarza idealną okazję, aby zwolnić i lepiej poznać ciało swoje lub kochanka. 

Wenus w Byku docenia ziemskie przyjemności wyrażane przez dotyk, wygląd, dźwięk, zapach i smak. 

Energia bogini zmysłowości wykracza daleko poza łóżko. Byk rządzi ziemskimi rozkoszami, a kiedy połączy się z Wenus, sprawia, że przyjemności stają się naszym najwyższym priorytetem. Podczas tego tranzytu poczujemy uziemienie, radość z życia i samouzdrawianie. Nie zastanawiajmy się dwa razy, czy wziąć długą, aromatyczną kąpiel, drzemać po pracy czy przedłużyć wstawanie z łóżka do południa. Teraz takie "leniwe" zabiegi mogą być wskazane dla naszych ciał. 

Wenus w Byku sprawia, że przyjemności dla ciała poprawią naszą duchową sferę życia. 

Wenus w Byku 2021 - na co uważać?

Jest kilka dat, na które trzeba zwrócić uwagę podczas tranzytu Wenus-Byk. Szczególnie 22 kwietnia, kiedy Wenus zmierzy się z ekscentrycznym Uranem. Tego dnia nastąpią pewne zwroty akcji. Możemy odczuwać niepokój lub chęć spróbowania czegoś nowego, jednak czekają nas niespodzianki związane z miłością i finansami. Następnie, 25 kwietnia, Merkury spotka się z Wenus w Byku, co przyniesie okazję do szczerych rozmów i wznoszenia relacji na wyższy poziom. 

Tranzyt Wenus w Byku wspiera finanse, ale może też powodować rozrzutność.

Lepiej zachować równowagę w spędzaniu pieniędzy na przyjemności.

Pamiętajmy, że w tranzycie Wenus i Byka nie chodzi wyłącznie o bycie samolubnym. Ten tranzyt chce tylko, aby własne szczęście stało się naszym najważniejszym priorytetem. Kiedy sami jesteśmy szczęśliwi, stajemy się lepszymi ludźmi dla innych. Pozwólmy sobie osiągnąć spełnienie, by emanować tą energią na zewnątrz.