W niedzielę 21 listopada Słońce przeniesie ze Skorpiona do Strzelca. Energia zmieni się z wody na ogień, żeby ożywić ponurą atmosferę. Skorpion zachęcał nas do pracy z cieniem i głęboko ukrytymi lękami. Kierował naszą uwagę do wewnątrz, nakłaniając do spędzania czasu w samotności. Pozytywny Strzelec sprawi, że z powrotem wpuścimy do życia trochę światła. Podróż przez mrok dobiegła końca. Nareszcie spojrzymy na świat z jasnej strony. Nowy sezon przyniesie odnowienie i ciekawość wobec tego, co dopiero się wydarzy. Celem Słońca w Strzelcu jest dawanie szczęścia. Pora oddać się nauce, znaleźć nowe inspiracje lub wyruszyć w ekscytującą podróż. Łucznik pokaże nam, jak czerpać lekkość z ostatnich tygodni kalendarzowej jesieni. 

Wymiana energii ze Skorpiona na Strzelca będzie niczym światło na końcu tunelu. 

Nie możemy cofnąć czasu i zmienić przeszłości, jednak to od nas zależy nasze jutro. Niezależnie od tego, jak potraktował nas 2021 rok, nadal mamy szansę uczynić jego końcówkę przyjemnym doświadczeniem. Strzelca reprezentuje Centaur. Mityczny pół-koń, pół-człowiek celuje swoją strzałę wysoko w niebo, na gwiazdę Antares, znaną jako "serce Skorpiona". W starożytnej astrologii ten punkt w kosmosie miał nam przypominać o wszystkim, co się liczy. Może przynosić zniszczenie i śmierć, ale też szansę na wielkie odrodzenie. Skrywa prawdy, które wypełniają nasze serca, a Strzelec pozwoli nam na nowo je odkryć. 

Strzelec czy Wężownik? Kim jesteś naprawdę? >>

Antares niesie w sobie podobną energię do ognistego Marsa. Budzi nasze lęki, ale tylko w nadziei, że uda nam się je przezwyciężyć.

W tym sezonie Strzelca pomyśl o tym, jak możesz skierować swoją duchową strzałę w kierunku własnego serca. Pozwól się prowadzić. Kieruj się miłością, pasją i dziecięcą radością. Jeśli pojawi się w tobie niepokój, potraktuj go jako złotą nić prowadzącą cię do tego, co cię powstrzymuje i przed czym musisz nauczyć się bronić.

Pora rozpalić w sobie ogień pasji i oddać się czynnościom, które karmią nasze dusze. Pomogą nam w tym kolejne zaćmienia oraz inne ważne grudniowe zjawiska. Sprawdź astro kalendarz na następne tygodnie, aby wiedzieć, na co się przygotować:

21/22 listopada: początek sezonu Strzelca

Słońce wchodzi do Strzelca 21-22 listopada (w zależności od roku urodzenia). W tym sezonie poczujemy się żądni przygód i ciekawsi świata. Podświadomie zaczniemy poszukiwać nowych wrażeń, dzięki którym poszerzymy swoją perspektywę. Strzelec to zarazem nauczyciel i uczeń, a my sami za chwilę wcielimy się w te role.

23/24 listopada: chybotanie księżyca

"Wahanie Księżyca" występuje w tym kluczowym punkcie pomiędzy zaćmieniami. Jest to czas, w którym możemy poczuć się trochę nastrojowi lub całkowicie wytrąceni z równowagi. Możemy kwestionować dotychczasowe wzorce i doświadczyć wydarzeń zmieniających życie. Ten moment z całą pewnością nie sprzyja podejmowaniu decyzji. Według astronomii Wahnięcia Księżyca są powiązane z katastrofami w przyrodzie i najczęściej wywołują powodzie.

28 listopada: Słońce w koniunkcji z Merkurym

Tego dnia Merkury zrówna się ze Słońcem, rozpoczynając swój nowy cykl. Energia Merkurego zostanie odnowiona, co wpłynie na nasze procesy myślowe. Zobaczymy swoją rzeczywistość w nowym świetle i znajdziemy odpowiedzi na nurtujące pytania.

29/30 listopada: Westa w koniunkcji ze Słońcem

Asteroida Westa połączy się ze Słońcem, aktywując jego energię. Jej nazwa pochodzi od starożytnej bogini ogniska domowego. Westa, symbolizowana przez płomień, miała wzbudzać pożądanie oraz wyzwalać poprzez seks. W astrologii energia Westy jest powiązana z Panną i Skorpionem. Koniunkcja Westy ze Słońcem sprzyja odkrywaniu swojej seksualności. Sprawia, że nasz płomień znów świeci jasno, przyciągając do siebie innych swoim blaskiem. 

30 listopada: sekstyl Wenus z Neptunem

Listopad przyniósł energie, które wspierały uzdrawianie serca. Ten miesiąc zakończy się harmonijnym połączeniem Wenus z Neptunem. Spłyną na nas kojące wibracje wspierające dbanie o siebie i swoich bliskich.

4 grudnia: zaćmienie Słońca w nowiu w Strzelcu

Głównym wydarzeniem sezonu Strzelca jest spektakularne zaćmienie słońca. To również ostatnie zaćmienie w zodiakalnym cyklu Bliźnięta-Strzelec od czerwca 2020 roku. Kiedy tarcza słońca zostanie zakryta, otworzy się przed nami nowy stan świadomości. Pod wpływem energii tego zjawiska poczujemy, że stoimy na stabilniejszym gruncie. 

11 grudnia: koniunkcja Wenus z Plutonem

Kombinacja energii Wenus i Plutona może wywołać walkę o pieniądze lub władzę w naszych związkach. Jeśli czujesz, że ktoś cię przed czymś powstrzymuje, zostaniesz zachęcona do podjęcia działania. Relacje w twoim życiu ulegną zmianie, ujawniając źródło problemu. Chociaż 11.12 wibracje tych dwóch planet osiągną swój szczyt, będziemy odczuwać je przez cały grudzień.

18 grudnia: pełnia księżyca w Bliźniętach

Ostatnią pełnią roku będzie zjawiskowa pełnia księżyca w Bliźniętach. Luna ustawi się na równi z Jowiszem, oferując nam obfitość i szczęśliwe zwroty akcji. Możemy zauważyć, że myślimy inaczej lub patrzymy na rzeczy z nowej perspektywy. Pełnia w znaku Bliźniąt dostarczy nam również nowych informacji. Ważne, aby w jej trakcie podążać przede wszystkim za swoją intuicją. 

19 grudnia: retrogradacja Wenus

Wenus rozpocznie swoją retrogradację w znaku Koziorożca. Ów tranzyt pozostanie z nami aż do 29 stycznia 2022 roku. Wenus w retrogradacji to czas, gdy sprawy serca wypływają na powierzchnię. Planeta miłości rzuci światło na nasze relacje, nakłaniając nas do podjęcia działania w imię chowanej w środku wyższej prawdy. Niektóre związki mogą się wypalić. Cokolwiek wydarzy się pod wpływem zjawiska, pamiętaj, że te lekcje wyjdą ci na dobre. 

20 grudnia: dzień przed zimowym przesileniem

Dzień przed przesileniem zimowym na Ziemię spływają harmonijne wibracje. Sieć energetyczna w tym szczególnym momencie zwiększa uzdrawiający potencjał natury i naszych własnych ciał. Możemy wykorzystać tę leczniczą moc, medytując, spędzając czas na zewnątrz, ustalając nowe intencje lub odprawiając ziołowe rytuały. Warto poświęcić ten szczególny moment w roku dla samej siebie.